Logo Grunwald
Historia

Historia

Inscenizacja

Inscenizacja

Program „Dni Grunwaldu 2022”
XXV Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem 

13.07.2022 – ŚRODA

11.00 – Turniej łuczniczy “O Antałek Podkomorzego” (Chorągiew Krakowska)
12.00 – VII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VI Turniej Bojowy Seniorów 40+
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Kobiet
18.00 – VII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 – X Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball – „Grundial 2022”

14.07.2022 – CZWARTEK

9.00 – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 – Turniej łuczniczy „MAESTRO” – niecka obok obozu „Kuglarzy” – (Chorągiew Zakonu Krzyżackiego)
10.00 – 13.00 i 13.30 – 16.00 – X Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje
16.00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – Mistrzostwa Polski w W.R. – „MELLE” – Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe walki „na ostre” 12×12)

15.07.2022 – PIĄTEK

9.00 – Msza Święta (j. łaciński wg formularza 1410 r.) – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 – X Mistrzostwa Polski w Szachach Historycznych wg XIV wiecznych traktatów (sala kinowa Muzeum)
11.00 – X Mistrzostwa Polski – VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 – “Grunwaldzkie Wici”
14.00 – Turniej łuczniczy “EFENDI” – pole bitwy – (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 – Mistrzostwa Polski – Turniej bojowy “Samowtór” (walki 2 vs. 2)
17.00 – Próba generalna XXV Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.30 – X Mistrzostwa Polski – VI Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”
20.00 – III Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)

16.07.2022 – SOBOTA

9.00 – Msza De Divisione Apostolorum (j. łaciński wg. formularza z 1410 r.) – obóz W. Mistrza
9.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – VIII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 – Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 – Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXV Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
17.00 – III Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk (scena u Rycerzy)
16.00 – 17.30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena apelowa)
22.30 – Fire Show – “Ogniem Grunwald Krzesany” (scena u Rycerzy)

17.07.2022 – NIEDZIELA

9.00 – Msza De Divisione Apostolorum (j. łaciński wg. formularza z 1410 r.) – obóz W. Mistrza

?
Logo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Muzeum Historii Polski
Logo Patriotyzm Jutra

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

CEiK
UrządUrząd Marszałkowski Warmińsko-Mazurski
Share This
Skip to content