Dni Grunwaldu 2024 przeszły do historii! Parenaście emocjonujących turniejów i konkursów, setki uczestników i tysiące widzów – to był prawdziwy średniowieczny festiwal! Od łucznictwa po walki rycerskie, od palanta po szachy historyczne – różnorodność konkurencji zachwyciła wszystkich. Sprawdź, kto zdobył „Złoty Miecz Grunwaldu” i kto został mistrzem w średniowiecznej piłce nożnej. Poznaj zwycięzców i poczuj ducha rycerskiego współzawodnictwa!
Od słowa do bitwy: Jacek Komuda projektuje scenariusz inscenizacji
Dla Inscenizacji Grunwaldzkiej nadchodzą wielkie, przełomowe wręcz zmiany. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności, dostaliśmy możliwość przygotowania nowego scenariusza dla inscenizacji. A jej autorem zostanie nie kto inny, jak sławny polski pisarz Jacek Komuda! To będzie ogromne przedsięwzięcie, którego owoce mamy nadzieję zobaczyć w roku 2025 lub 2026.
Średniowieczne pokazy mody
Odkryj sekretne życie średniowiecznych szaf! Od prostych chłopskich koszul po wykwintne stroje arystokracji – zanurz się w fascynującym świecie mody sprzed 600 lat. Nasz wyjątkowy pokaz ożywi historię, ubierając ją w autentyczne detale epoki grunwaldzkiej. Nie przegap tej niezwykłej podróży w czasie, gdzie każdy guzik opowiada swoją historię!
Warsztaty Chorału Gregoriańskiego
Serdecznie zapraszam stałych i nowych uczestników Warsztatów! Nieważne czy jesteś stary czy młody. Tutaj masz okazję do nabycia podstaw poprawnego śpiewu i emisji głosu, nie wstydź się ani nie obawiaj. To wcale nie jest trudne! Pozytywna i radosna atmosfera gwarantowana!
Turniej Bojowy Kobiet w ramach Grunwaldzkiej Środy Turniejowej
Turniej Bojowy Kobiet mający miejsce w trakcie Grunwaldzkiej Środy Turniejowej jest wydarzeniem szczególnym. Dla wielu kobiet będących pasjonatkami walk w zbrojach jest to punkt kulminacyjny całorocznych treningów – najważniejsza rywalizacja między kobietami w Polsce.
Turnieje Bojowe o srebrny i złoty Pas Grunwaldu
Bądź świadkiem emocjonujących turniejów o Srebrny i Złoty Pas Grunwaldu, gdzie najdzielniejsi rycerze zmierzą się w szrankach, demonstrując swoje umiejętności władania mieczem i tarczą. Czwartkowe zmagania o Srebrny Pas otwierają drogę do elitarnego piątkowego turnieju o Złoty Pas, w którym walczy dwunastu najlepszych zawodników.
IX Turniej Bojowy Seniorów 40+ – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
Odkryj Turniej Seniorów na polach Grunwaldu – nową tradycję dla rekonstruktorów 40+! Łącząc historyczną pasję z nutą humoru, ten wyjątkowy turniej pozwala doświadczonym entuzjastom zmierzyć się w bezpiecznej walce, demonstrując, że duch wojownika nie zna wieku. Dołącz do nas w Środę Turniejową i przekonaj się, jak hart ducha i waleczne serce mogą wziąć górę nad ograniczeniami ciała!
II Grunwaldzki Turniej Włóczni i Tarczy
Odkryj nowe oblicze rycerskich zmagań na II Grunwaldzkim Turnieju Włóczni i Tarczy! Niezależnie od wieku i doświadczenia, stań do pojedynku z długą włócznią w dłoni. Bezpieczna, ale pełna wyzwań rywalizacja czeka na śmiałków od 16 roku życia. Przekonaj się, że prawdziwa sztuka walki to nie tylko siła, ale i spryt!
III Turniej “Maestro”
Szanowni Państwo!
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że w ramach Dni Grunwaldu 2024 odbędzie się już trzecia edycja turnieju łuczniczego prowadzonego przez Marka Skórę “Maestro” oraz Śląską Kompanię Najemną z Chorągwi Śląskiej Konrada VII Białego. W poprzednich edycjach brało udział ponad 50 osób z całej polski oraz zagraniczni goście.
Grunwaldzkie wici
Odbywające się tradycyjnie w przed bitewny piątek „Grunwaldzkie wici”, stanowią jedną z najważniejszych części obchodów dni historycznych na Grunwaldzie. Dla przybyłych na pole bitwy rekonstruktorów stanowią okazje do przedstawienia się, zaś dla naszych gości i turystów, okazję do zapoznania się kto jest kim. Ale co to właściwie są te „wici”?