Inscenizacja rozpocznie się 16 lipca 2016 r. godz 15:00, czyli za: 48 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Zostań Rzemieślnikiem
Justycja polowa


Sponsor Serwisu Internetowego
Dobrodziej RR 2013 - INFOMAN

Gloria Artis dla Krzysztofa Góreckiego

Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Piękniejsza Polska

Rozpoczynamy zapisy Rzemieślników i Kupców - od 14.04.2016 do 15.06.2016

Rozpoczęły się zapisy rzemieślników i kupców na tegoroczne Dni Grunwaldu, które zakończymy 15.06.2015 (ostateczny termin wpłacenia „Opłaty Kupieckiej”).
Warunkiem przyjęcia do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców jest przestrzeganie punktów i wypełnienie warunków regulaminu uczestnictwa w „Obozie Rzemieślników” oraz dokonanie wpłaty w nieprzekraczającym terminie do 15.06.2016.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem podgrodzia rzemieślniczego, który umieszczony jest w zakładce REGULAMINY http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001 oraz w ankiecie zgłoszeniowej http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=152.

więcej


„Opłata Kupiecka” 200, 400 lub 600 PLN

W związku z wprowadzeniem w trakcie Dni Grunwaldu, w Podgrodziu Rzemieślników i Kupców „Opłaty Kupieckiej” nastąpiły zmiany w regulaminie „Obozu Rzemieślników”
Poniżej punkty Regulaminu dotyczące „Opłaty Kupieckiej”

więcej
WYNIKI TURNIEJÓW GRUNWALDZKICH 2015


Wyniki Turniejów toczonych w trakcie „Dni Grunwaldu 2015”
*M.P.wW.R. – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich

więcej
Turnieje Grunwaldzkie

Z przykrością stwierdzamy, że niestety, niektórzy startując w turniejach dopuścili się niedopełnienia regulaminu - Turnieje Łucznicze oraz Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich. W turniejach łuczniczych, osoby te zostały zdyskwalfikowane, w turnieju piątek aby nie wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej osoby łamiące regulamin zostały pominięte w protokołach. Niestety od przyszłego roku w przypadku łamania regulaminu jesteśmy zmuszeni wprowadzić zasadę dyskwalfikacji całej drużyny

W imieniu organizatorów Jacek Szymański


Dziękujemy

Kolejny rok za nami, dziękujemy wszystkim dzięki którym ta impreza się odbyła

W pierwszej kolejności uczestnikom obozu historyczbego, za zapał, nowe pomysły i niesamowitą energię udzielającą się również organizatorom.

Dziekujemy rzemieślnikom dzięki chojności których udało się zralizować imprezy towarzyszące w obozie historycznym, które wpisały się już od dłuższego czasu w grafik imprezy

Dziękujemy wspaniałej pibliczności która jak co roku bardzo licznie przybyła na te historyczne pola, obecnością swoją zaznaczając jak bardzo jest ona potrzebna w tym kraju i jednocześnie dodali oraganizatorom sił na przyszłe lata, moze w końcu uda się wskrzesić legendarny turniej konny, który kiedyś odbywał sie na tych polach

Dziękujemy wszystkim pracownikom Gminy i Muzeum bez których na pewno nie można by było zorganizować tej imprezy w taki sposób

Organizatorzy części historycznej
Krzysztof Górecki
Jacek Szymański

LISTA DARCZYŃCÓW TURNIEJÓW GRUNWALDZKICH

1.Baltic Glass Antoszewska Monika
https://www.kwas-chlebowy.pl
2.CD Projekt RED
https://www.cdprojekt.com/
3.Urząd Miasta Świdwin
4.Świdwiński Ośrodek Kultury
5.Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko"
http://miecze.pl/
6.Mariusz Ośko - "Aleksandrus"
http://namiotyhistoryczne.pl/
7.Bonum Sartores
https://www.facebook.com/bonum.sartores?ref=ts&fref=ts
8.Paweł Obłoza
http://www.rycerze.org/component/content/a...cownia-artefakt
9.Pracownia Płatnerska Armoris
https://www.facebook.com/pages/Armoris-Pracownia-P%C5%82atnerska/638891392829064?ref=aymt_homepage_panel
10.Anna Adamczyk i Michał Uliński "Lignus Factory"

https://www.slawogrod.eu
11.Ewa Bryniarska
https://www.facebook.com/mipartipl?fref=ts
12.Małgorzata i Piotr Olejnik
https://www.facebook.com/SlaskaManufakturaMalgorzataIPiotrOlejnik
13.Holger Wenning
14.Ryszard Kuśmierowski
www.dominus.info.pl/bombardy.html
15.Bartosz Łysko,
https://www.facebook.com/PracowniaPlatnerskaWotan
16.Łukasz Zwierzański "Aketon"
https://www.facebook.com/aketonpl?ref=ts&fref=ts
17.Michał Ślęczka
https://www.facebook.com/pages/Tabernaculum/1397036363851265?pnref=story
18.Kramy: " Bartosze " i "Dąbrowy" - Tkaniny do rekonstrukcji historycznych. "Grupa Rekonstrukcyjna Swarzędz" ul.Wiejska kontakt
majchrzak-beata-1971@wp.pl
19.Rafał Grudnik
http://www.pracowniaodlewnicza.pl
20.Kajetan Włodarski

https://web.facebook.com/profile.php?id=100002175768482&fref=ts
21.Spes Medieval Market
http://www.medieval-market.com/pl/
22.Aleksander Zmuda Trzebiatowski
http://www.pl.histents.com/
23.Pracowna Kaletniczo Krawiecka REKO.
https://www.facebook.com/pkk.reko
24.Piotr Zawieja
https://www.facebook.com/stolarzpiotr?ref=hl
25.Andrzej Ginter - Misiek. "Rymarstwo i kaletnictwo historyczne"
miszewc@gmail.com
26.More maiorum mieszczanie grodu Konitz
https://www.facebook.com/mieszczanie
27.Damian Sulowski - Kowalstwo Artystyczne
28.Anna Rychter - "Kram z odzieżą na Grunwaldzie" - Kaptur i koszulina Emotikon smile
29.Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
30.Krystyna Stawiarska "Wiewiura", Maria Dajda i Ewelina Piwowarczyk
31.Paweł Wójcik (Paweł Piskun Rogownik)

http://www.jpg.pl/galeria,261,art-medieval-art-horn.html
32.Wydawnictwo Pergamena
http://pergamena.pl/
33.Filip Bartczak
34.Adam Waszkowiak
35.Kowalstwo Artystyczne - Tomasz Gomoła
https://www.koval.lublin.pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000790202113
36.Kowalstwo Artystyczne
aladinb123@gmail.com
38.Fundacja Bielik
a.rutkowski@fundacjabielik.pl
39.Łukbis Herbis
lukbis@plusnet.pl
40.Kokoszowa Manufaktura
kokoszowamanufaktura@gmail.com
41.Husar Broń Biała
husar.miecze@gmail.com
42.Lignus Faktory
https://www.slawogrod.eu   
43.Bohurtshields
studio@pc7.pl
44.Replika
replikadc@wp.pl
45.Bartosze
zwikta@tlen.pl
46.Historicum
helmankosia@gmail.com 

Ranking do turniejów o Złoty i Srebrny Miecz Grunwaldu oraz o Złoty i Srebrny Pas Grunwaldu

Mistrzostwa Polski Miecza Długiego postanowiliśmy przeprowadzić w dwóch kategoriach: 1. Turniej o Złoty Miecz Grunwaldu („ToZMG”)  oraz 2. Turniej o Srebrny Miecz Grunwaldu („ToSMG”).
Natomiast Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich w kategoriach: 1. Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” („ToZPG”) oraz 2. Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” („ToSPG”).

więcej
Rozpoczynamy zapisy Rzemieślników i Kupców - od dzisiaj do 15.06.2015

Rozpoczęły się zapisy rzemieślników i kupców na tegoroczne Dni Grunwaldu, które zakończymy 15.06.2015 (ostateczny termin wpłacenia „Opłaty Kupieckiej”).
Warunkiem przyjęcia do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców jest przestrzeganie punktów i wypełnienie warunków regulaminu uczestnictwa w „Obozie Rzemieślników” oraz dokonanie wpłaty w nieprzekraczającym terminie do 15.06.2015.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem podgrodzia rzemieślniczego, który umieszczony jest w zakładce REGULAMINY http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001 oraz w ankiecie zgłoszeniowej http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=152.

więcej
"Opłata Kupiecka" - Zmiany w Podgrodziu Kupców i Rzemieślników

Drodzy Kupcy i Rzemieślnicy !!!
W roku bieżącym, po raz pierwszy, wzorem innych imprez historycznych postanowiliśmy wprowadzić opłaty, a raczej „sponsoringi” uatrakcyjniający i wspomagający turnieje rycerskie przeprowadzane w trakcie Dni Grunwaldu.

więcej
Dziękujemy Darczyńcom Turniejów Rycerskich

Jak co roku dziękujemy darczyńcom wspomagającym nas w uzykaniu nagród w Turniejach Rycerskich

1. Urząd Miasta Świdwin - (www.swidwin.pl)
2. Świdwiński Ośrodek Kultury - (www.zamek.swidwin.pl)
3. Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko" www.miecze.pl
2. Mariusz Ośko - "Aleksandrus" - (namiotyhistoryczne.pl)
4. Paweł Obłoza - (www.rycerze.org/component/content/a...cownia-artefakt)
5. Armoris - (www.facebook.com/pages/Armoris-Prac...=ts&fref=ts)
6. Rafał Grudnik - (www.pracowniaodlewnicza.pl)
7. Kajetan Włodarski (www.kajetan.com.pl)
8. Bartosz Łysko - Wotan - (www.platnerz-wotan.pl)
9. Jarosław Draws - "More Maiorum , mieszczanie grodu Konitz" - (www.konitz.republika.pl)
10. Łukasz Zwierzański (www.aketon.pl)
11. Anna Rychter "Kram z odzierzą na Grunwaldzie"
12. Holger Wenning - Ch.WM , "Buditzer Spies" Deutschland
13. Aleksander Żmuda Trzebiatowski - (www.pl.histents.com)
14. Spes Medieval Market - (www.medieval-market.com/pl)
15. Małgorzata i Piotr Olejnik (www.facebook.com/SlaskaManufakturaM...rOlejnik...)
16. Pracowna Kaletniczo Krawiecka REKO. - (www.facebook.com/pkk.reko)
17. Piotr Zawieja (www.piotrstolarz.prv.pl)
18. Anna Adamczyk i Michał Uliński "Lignus Factory" (www.slawogrod.eu)
19. Misiek
20. Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
21. Krzysztof Łobos
22. Anna i Bogusław Zajdeccy ze Świdwina
23. Ryszard Kuśmierowski - (www.dominus.info.pl/bombardy.html)
24. Sylwester Tylko Broń Biała HUSAR - (www.mieczedowalki.pl ) 
25. Agnieszka i Marcin Rogowscy KOKOSZOWA MANUFAKTURA  - (www.gambeson.pl ) 
26. Patryk Mikołajewski Pracownia Kowalstwa Dawnego ROSZ - (www.kowalstwo-rycerstwo.pl ) 
27. Łukasz Lewandowski LORIFACTOR - (www.lorifactor.pl ) 
28. Piotr Cherkowski FLOSART - (www.bohurtshields.com)
29. Efendi - Turniej Łuczniczy
30. Bisok w turnieju łuczniczym Stalowego Liścia

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc

Sponsor Turniejów Grunwaldzkich 2013

SuempolWitamy nowego sponsora Turniejów Grunwaldzkich w 2013 roku - firmę SUEMPOL z Bielska Podlaskiego.

Dziękujemy za wsparcie.

Licznik odwiedzin:  3431758



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik