Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2017 r. godz 15:00, czyli za: 219 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa


Sponsor Serwisu Internetowego
Dobrodziej RR 2013 - INFOMAN

Gloria Artis dla Krzysztofa Góreckiego

Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Piękniejsza Polska

Dziękujemy naszym darczyńcom

W imieniu uczestników Trzecich Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O Srebrny i o Złoty Miecz Grunwaldu" oraz uczestniczek Mistrzostw Polski w Walkach Rycerskich - Pierwszego Turnieju Bojowego Kobiet 
Pragniemy serdecznie podziękować:
Głównym organizatorom "Dni Grunwaldu" Wójtowi Gminy Grunwald oraz Fundacji Grunwald za wsparcie finansowe. 
http://www.gminagrunwald.pl
Na wdzięczność za nieocenione wsparcie zasługują także:
1. Urząd Miasta Świdwin - http://www.swidwin.pl
2. Świdwiński Ośrodek Kultury -http://www.zamek.swidwin.pl
3. Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko" http://miecze.pl
4. Pracownia Płatnerska „Armoris” https://www.facebook.com/Armoris-Pracownia-P%C5%82atnersk…/…
5. Ewa Bryniarska-https://www.facebook.com/mipartipl?fref=ts 
6. Wojmir Rzemiosło Artystyczne www.wojmir.pl 
7. Bartosz Łysko „Votan” http://platnerz-wotan.pl 
8. Bonum Sartores - https://www.facebook.com/bonum.sartores?ref=ts&fref=ts
9. More maiorum mieszczanie grodu Konitz - https://www.facebook.com/mieszczanie 
10. "Tkaniny Bartosze" https://www.facebook.com/bartosze.swarancza/photos…
11. "Tkaniny Dąbrowy" https://www.facebook.com/tkaniny.dabrowy/
12. Krzysztof Łobos https://www.facebook.com/lobos.tissus/?pnref=lhc
13. Łukasz Zwierzański "Aketon" - https://www.facebook.com/aketonpl?ref=ts&fref=ts 
14. Piotr Zawieja - https://www.facebook.com/stolarzpiotr?ref=hl
15. Paweł Obłoza http://www.artefakt.republika.pl/
16. Spes Medieval Market - http://www.medieval-market.com/pl/ 
17. Aleksander Zmuda Trzebiatowski - http://www.pl.histents.com/ 
18. Anna Rychter - www.AnnaRychter.pl 
19. Kajetan Włodarski https://www.facebook.com/profile.php… 
20. Małgorzata i Piotr Olejnik - https://www.facebook.com/SlaskaManufakturaMalgorzataIPiot…/…
21. Holger Wenning 
22. REKO Pracownia Kaletniczo-Krawiecka https://www.facebook.com/pkk.reko
23. Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
24. Przemysław Osmólski 
25. Stowarzyszenie Miłośników Filatelii Maltańskiej http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10179
26. Andrzej Ginter – Misiek
27. Ryszard Kuśmierowski - (www.dominus.info.pl/bombardy.html) – darczyńca głównej nagrody Turnieju Artylerzystów
28. OSORNO - wydawca audiobooków - www.osorno.pl



Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich Grunwald AD 2016 - Wyniki

Trzecie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "o Złoty Miecz Grunwaldu"

1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
 
Ranking Turnieju o Złoty Miecz Grunwaldu AD 2016
 
1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
4. Mirosław Markowski
5. Mikołaj Brzozowski
6. Robert Szatecki
7. Grzegorz Kluczek
8. Grzegorz Krasowski
9. Bolesław Sitek
10.Łukasz Zygmunt
 
Drugie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O SrebrnyMiecz Grunwaldu"
 
1. Wojciech Gula
2. Grzegorz Zwierzchowski
3. Mikołaj Brzozowski
 
Pierwszy Turniej Bojowy Kobiet
 
1. Kamila Henkelman
2. Emma Džakič
3. Maja Olczak

Loty widokowe helikopterem nad Polami Grunwaldu

Salt Aviation sponsor nagród w Grnwaldzkich Turniejach Rycerskich zaprasza wszystkich chętnych na loty widokowe helikopterem w dniach 15 - 16.07.2016.


Ladowisko w Stębarku przy Karczmie Rycerskiej około 500 m od Pól Grunwaldu.

więcej
Najnowsza Superprodukcja Audio

Okładka audio"Krzyżacy" - H. Sienkiewicza w gwiazdorskiej obsadzie będą dostępni na polach Grunwaldu w części historycznej. Dla uczestników obozu historycznego specjalna cena.

więcej
Zakończyliśmy zapisy do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców

Z dniem 16.06.2016 zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do Obozu Rzemieślników
Strona została zablokowana i zgłoszenia są nie możliwe.
Do Obozu Rzemieślników zapraszamy tylko rekonstruktorom wpisanym do „Katalogu rzemieślników” www.grunwald1410.pl/index.php?cat=151.
Jednak ostateczną gwarancją otrzymania miejsca i zgodą na uczestnictwo w Dniach Grunwaldu 2016 jest spełnienie warunków zawartych w regulaminie Obozu Rzemieślników (www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001, a szczególnie spełnienie wymogów dotyczących rekonstrukcyjnych cech oferowanego asortymentu, ubioru oraz kramu rzemieślnika lub kupca.

więcej
Rozpoczynamy zapisy Rzemieślników i Kupców - od 14.04.2016 do 15.06.2016

Rozpoczęły się zapisy rzemieślników i kupców na tegoroczne Dni Grunwaldu, które zakończymy 15.06.2015 (ostateczny termin wpłacenia „Opłaty Kupieckiej”).
Warunkiem przyjęcia do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców jest przestrzeganie punktów i wypełnienie warunków regulaminu uczestnictwa w „Obozie Rzemieślników” oraz dokonanie wpłaty w nieprzekraczającym terminie do 15.06.2016.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem podgrodzia rzemieślniczego, który umieszczony jest w zakładce REGULAMINY http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001 oraz w ankiecie zgłoszeniowej http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=152.

więcej
„Opłata Kupiecka” 200, 400 lub 600 PLN

W związku z wprowadzeniem w trakcie Dni Grunwaldu, w Podgrodziu Rzemieślników i Kupców „Opłaty Kupieckiej” nastąpiły zmiany w regulaminie „Obozu Rzemieślników”
Poniżej punkty Regulaminu dotyczące „Opłaty Kupieckiej”

więcej
WYNIKI TURNIEJÓW GRUNWALDZKICH 2015


Wyniki Turniejów toczonych w trakcie „Dni Grunwaldu 2015”
*M.P.wW.R. – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich

więcej
Turnieje Grunwaldzkie

Z przykrością stwierdzamy, że niestety, niektórzy startując w turniejach dopuścili się niedopełnienia regulaminu - Turnieje Łucznicze oraz Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich. W turniejach łuczniczych, osoby te zostały zdyskwalfikowane, w turnieju piątek aby nie wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej osoby łamiące regulamin zostały pominięte w protokołach. Niestety od przyszłego roku w przypadku łamania regulaminu jesteśmy zmuszeni wprowadzić zasadę dyskwalfikacji całej drużyny

W imieniu organizatorów Jacek Szymański


Dziękujemy

Kolejny rok za nami, dziękujemy wszystkim dzięki którym ta impreza się odbyła

W pierwszej kolejności uczestnikom obozu historyczbego, za zapał, nowe pomysły i niesamowitą energię udzielającą się również organizatorom.

Dziekujemy rzemieślnikom dzięki chojności których udało się zralizować imprezy towarzyszące w obozie historycznym, które wpisały się już od dłuższego czasu w grafik imprezy

Dziękujemy wspaniałej pibliczności która jak co roku bardzo licznie przybyła na te historyczne pola, obecnością swoją zaznaczając jak bardzo jest ona potrzebna w tym kraju i jednocześnie dodali oraganizatorom sił na przyszłe lata, moze w końcu uda się wskrzesić legendarny turniej konny, który kiedyś odbywał sie na tych polach

Dziękujemy wszystkim pracownikom Gminy i Muzeum bez których na pewno nie można by było zorganizować tej imprezy w taki sposób

Organizatorzy części historycznej
Krzysztof Górecki
Jacek Szymański

LISTA DARCZYŃCÓW TURNIEJÓW GRUNWALDZKICH

1.Baltic Glass Antoszewska Monika
https://www.kwas-chlebowy.pl
2.CD Projekt RED
https://www.cdprojekt.com/
3.Urząd Miasta Świdwin
4.Świdwiński Ośrodek Kultury
5.Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko"
http://miecze.pl/
6.Mariusz Ośko - "Aleksandrus"
http://namiotyhistoryczne.pl/
7.Bonum Sartores
https://www.facebook.com/bonum.sartores?ref=ts&fref=ts
8.Paweł Obłoza
http://www.rycerze.org/component/content/a...cownia-artefakt
9.Pracownia Płatnerska Armoris
https://www.facebook.com/pages/Armoris-Pracownia-P%C5%82atnerska/638891392829064?ref=aymt_homepage_panel
10.Anna Adamczyk i Michał Uliński "Lignus Factory"

https://www.slawogrod.eu
11.Ewa Bryniarska
https://www.facebook.com/mipartipl?fref=ts
12.Małgorzata i Piotr Olejnik
https://www.facebook.com/SlaskaManufakturaMalgorzataIPiotrOlejnik
13.Holger Wenning
14.Ryszard Kuśmierowski
www.dominus.info.pl/bombardy.html
15.Bartosz Łysko,
https://www.facebook.com/PracowniaPlatnerskaWotan
16.Łukasz Zwierzański "Aketon"
https://www.facebook.com/aketonpl?ref=ts&fref=ts
17.Michał Ślęczka
https://www.facebook.com/pages/Tabernaculum/1397036363851265?pnref=story
18.Kramy: " Bartosze " i "Dąbrowy" - Tkaniny do rekonstrukcji historycznych. "Grupa Rekonstrukcyjna Swarzędz" ul.Wiejska kontakt
majchrzak-beata-1971@wp.pl
19.Rafał Grudnik
http://www.pracowniaodlewnicza.pl
20.Kajetan Włodarski

https://web.facebook.com/profile.php?id=100002175768482&fref=ts
21.Spes Medieval Market
http://www.medieval-market.com/pl/
22.Aleksander Zmuda Trzebiatowski
http://www.pl.histents.com/
23.Pracowna Kaletniczo Krawiecka REKO.
https://www.facebook.com/pkk.reko
24.Piotr Zawieja
https://www.facebook.com/stolarzpiotr?ref=hl
25.Andrzej Ginter - Misiek. "Rymarstwo i kaletnictwo historyczne"
miszewc@gmail.com
26.More maiorum mieszczanie grodu Konitz
https://www.facebook.com/mieszczanie
27.Damian Sulowski - Kowalstwo Artystyczne
28.Anna Rychter - "Kram z odzieżą na Grunwaldzie" - Kaptur i koszulina Emotikon smile
29.Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
30.Krystyna Stawiarska "Wiewiura", Maria Dajda i Ewelina Piwowarczyk
31.Paweł Wójcik (Paweł Piskun Rogownik)

http://www.jpg.pl/galeria,261,art-medieval-art-horn.html
32.Wydawnictwo Pergamena
http://pergamena.pl/
33.Filip Bartczak
34.Adam Waszkowiak
35.Kowalstwo Artystyczne - Tomasz Gomoła
https://www.koval.lublin.pl  https://www.facebook.com/profile.php?id=100000790202113
36.Kowalstwo Artystyczne
aladinb123@gmail.com
38.Fundacja Bielik
a.rutkowski@fundacjabielik.pl
39.Łukbis Herbis
lukbis@plusnet.pl
40.Kokoszowa Manufaktura
kokoszowamanufaktura@gmail.com
41.Husar Broń Biała
husar.miecze@gmail.com
42.Lignus Faktory
https://www.slawogrod.eu   
43.Bohurtshields
studio@pc7.pl
44.Replika
replikadc@wp.pl
45.Bartosze
zwikta@tlen.pl
46.Historicum
helmankosia@gmail.com 

Licznik odwiedzin:  3813456



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik