Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/grunwald1410.pl/inc/DBandControllers.php on line 283
Bitwa pod Grunwaldem
Inscenizacja rozpocznie się 13 lipca 2019 r. godz 15:00, czyli za: 114 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Mecenasi Turniejów Grunwaldzkich zwolnieni z opłaty kupieckiej
ADAMANTOS - Mariusz Mecka

Mariusz Mecka - Dowódca zarządzający Podgrodziem Rzemieślników i Kupców. Adamantos - Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego Od 2011 roku jako ADAM(...)
więcej
Grybol Kowalstwo-Płatnerstwo
Na moim kramie można będzie nabyć i zamówić sprzęt ochronny (elementy uzbrojenia ,rękawice ,hełmy itd) i obozowy (gary,patelnie,ruszta,skrzynie,okuc(...)
więcej
www.miecze.pl
Wykonujemy kopie białej broni wszelkich typów: miecze, szable, rapiery, pałasze, sztylety, itp. W swojej stałej ofercie posiadamy ponad 80 różnych wy(...)
więcej
BALTIC GLASS ANTOSZEWSKA MONIKA
SPRZEDAŻ KWASU CHLEBOWEGO RYCERSKIEGO, LANY ZIMNY Z BECZEK ORAZ SPRZEDAŻ W BUTELKACH
więcej
DOMINUS
Prezentacja Stowarzyszenia i możliwośc doradztwa w zalegalizowaniu broni czarnoprochowej. Prezentacia wyrobów replik czarnoprochowych oraz wyrobów s(...)
więcej
Tkaniny Dąbrowy
Lny wełny Jedwabie na stroje historyczne
więcej
Bartosze
Dostarczamy wełny i lny dla rekonstruktorów.
więcej
Fundacja Bielik
Fundacja Bielik wraz z Wydawnictwem Triglav prezentują historyczne Pomorze Zachodnie
więcej
Mi - Parti
Pracownia Mi - Parti powstała w 2011 roku. Proponujemy naszym klientom najwyższej jakości rekonstrukcje ubiorów cywilnych, bojowych, namiotów, a takż(...)
więcej
Wełniany Kram
Zajmujemy się rekonstrukcją filcowych nakryć głowy. Galeria naszych prac i blog dotyczący tradycyjnego filcowania znajduje się na www.welnianykram.pl(...)
więcej
Wydawnictwo Pergamena
Wydawnictwo Pergamena nawiązuje do najlepszych doświadczeń dawnych mistrzów sztuki edytorskiej, kartograficznej i drukarskiej. Naszy(...)
więcej
Wojmir Rzemiosło Artystyczne
Na Grunwald, przygotowałem kolczugi nitowane, zapraszam do mojego stoiska.
więcej
ART- Anna Styl
Wykonywanie strojów historycznych i skórnictwa oraz lalek szmaciank w strojach historycznych. Rekonstrukcja strojów według materiałów ikonograficzny(...)
więcej
ŁOBOS Tkaniny
Zapraszam wszystkich. W moim kramie można nabyć tkaniny lniane, wełniane, jedwabne. Nici lniane jedwabne ,wełniane.
więcej
Spes Medieval Market & Histents
Witajcie w średniowieczu! Jesteśmy jednym z największych sklepów dla rekonstruktorów średniowiecza. U nas znajdziesz najszerszy asortyment replik,(...)
więcej
Pracownia Biżuterii Artystycznej Artefakt
Pracownia Biżuterii Artystycvznej Artefakt zajmuje się tworzeniem replik biżuterii średniowiecznej , biżuterii inspirowanej wiekami dawnymi . Wytwarz(...)
więcej
Kowalstwo artystyczne-płatnerstwo
Zajmuję się wykonywaniem mieczy,sztyletów,noży i innej białej broni
więcej
MISIEK - DESIGN
Szewstwo i kaletnictwo historyczne. Rekonstrukcją historyczną zajmuję się od 20 lat - na Grunwaldzie od 1998 roku
więcej
Darek Mykietyszyn
Namioty historyczne, łucznictwo tradycyjne
więcej
More maiorum mieszczanie grodu Konitz
Rodzinna grupa mieszczańska prezentująca wyroby wykonane ze skóry, wełny, brązu. Wytwarzamy bukłaki z tykwy, skóry, szpilki z brązu, ręcznie szyte no(...)
więcej
Pracownia Płatnerska Wotan
http://platnerz-wotan.pl/index.php
więcej
Gród Rycerski koło Byczyny
Przenieś się w czasie do średniowiecza… Zapraszamy do grodu rycerskiego pod Byczyną. To tutaj, w tej drewnianej budowli, można przenieść się w(...)
więcej
KAJETAN
Szyję profesjonalne obuwie historyczne dal rekonstruktorów. https://www.facebook.com/kajetanbuty www.kajetan.com.pl
więcej
PIOTR -STOLARZ MEBLE ŚREDNIOWIECZNE
WITAM .CHCIAŁBYM JAK CO ROKU ZAPROSIĆ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW BITWY POD GRUNWALDEM DO MOJEGO WARSZTATU STOLARSKIEGO .SERDECZNIE POZDRAWIAM .
więcej
Replika
Repliki średniowiecznych ozdób,pasów,kluczy świeczników,tabliczek woskowych.
więcej
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores oferuje profesjonalne szycie strojów i akcesoriów historycznych. Specjalizujemy się szczególnie w epoce(...)
więcej
GAS Kowal
Od 20 lat zajmuje się rekonstrukcją, wytwarzaniem replik broni białej, kontynuując rodzinne tradycje kowalskie. Dużym atutem mojej twórczości jest st(...)
więcej
HUSAR BROŃ BIAŁA
Zajmujemy się kuciem mieczy , tasaków , sztyletów , wszystkich zainteresowanych średniowieczną bronią zapraszamy do naszego kramu.
więcej
Lorifactor - repliki historyczne
Lorifactor - pasy, sprzączki, okucia, biżuteria, ozdoby, wyposażenie obozowe. Jak co roku zapraszamy na nasz kram, gdzię będzie mozna znaleźć szero(...)
więcej
Bohurtshields
Jako walczący jest zgłoszony w Chorągwi pomezańskiej. Handlować będę tarczami rycerski do walk dla rycerzy, tarczami dla dzieci (własnoręczne repliki(...)
więcej
Siwogród
Zbroje hartowane/pikowańce
więcej
ŁUKBIS - HERBIS
Na naszym kramie znajdziecie wszystko co potrzebne do strzelania z łuku i wiele innych wyrobów z drewna i skóry dla pasjonatów średniowiecza. Umożliw(...)
więcej
U Mieszczaka
Kompania Kupiecka ... Drużyna zrzeszająca od łuczników przez zbrojnych po miłośników czarnego prochu... Kompana słynąca z pierwszorzędnych przeszywan(...)
więcej
Rafał Wójcik / Medieval Shoes
Witam Wszystkich Serdecznie . Jako Darczyńca mam przyjemność przekazać na nagrodę Voucher na replikę obuwia . Jak co roku zapraszam wszystkich do (...)
więcej
Szabla Polska
FIRMA SZABLA POLSKA OD WIELU LAT WYTWARZA BROŃ BIAŁĄ. SPECJALIZUJEMY SIĘ W WYTWARZANIU KUTYCH, HARTOWANYCH SZABEL HUSARSKICH,KARABEL I SZABLI POLSKO-(...)
więcej
Sowa Luna
Grupa "Sowa Luna" zajmuje się sokolnictwem i edukacją przyrodniczo-leśną w połączeniu z rekonstrukcją historyczną. Posiadamy ułożone sokolniczo gatun(...)
więcej
Kupcy i Rzemieœlnicy
Kram Yggdrasill

Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą wyrobów skórzanych (kaletki, paski, rzemienie, karwasze łucznicze, karwasze bojowe itp) oraz handlem skórami ((...)
więcej
jarko rogownik
Zapraszam do kramu rogownika po kości , rogi i poroże. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam i Zapraszam.
więcej
Średniowieczne Naczynia Gliniane
Od 12 lat wystawiamy swoje naczynia na polach Grunwaldu takie jak kufle, miski,dzbany.
więcej
Klub rzemieślników \
Przedstawimy rekonstrukcję średniowiecznej glinianej zabawki i naczynia. Przeprowadzę pokaz wyrobu glinianej świstaczki szmacianej kukły. Pani Natali(...)
więcej
Ceramika Kopiczko
Ceramika XIV i XV wieczna. Najlepsze repliki naczyń kamionkowych (Siegburg), szkliwionych (Tudor Green) oraz wypalanych w piecu na drewno. Zapraszam.
więcej
Plecionkarstwo Wojciech Świątkowski
Jesteśmy, rodzinną firmą z Leszna pod Warszawą która działa od ponad czterdziestu lat, zajmujemy się szeroko pojętym wikliniarstwem i koszykarstwem. (...)
więcej
Rzeźba w Drewnie Rękodzieło Artystyczne
Na polach Grunwaldzkich z żoną gościmy już od wielu lat. Wykonuję przedmioty codziennego użytku z różnych gatunków drewna. Są to łyżki, miski, czerpa(...)
więcej
Naalbinding Małgorzata Gielen
Zajmuję się rekonstrukcją ściegów igłowych.
więcej
institorium
Od ponad dekady zajmujemy się rekonstrukcją kultury materialnej późnego średniowiecza. W trakcie poznawania tej pasji, zawsze staraliśmy się stawi(...)
więcej
Nikodem Karólewski Pajda ze smalcem
Zapraszam na pyszną pajdę ze smalcem oraz ogórkiem, dodatkową atrakcją jest klatka więźniarka w której można zrobić sobie zdjęcia
więcej
STARKOW
Broń średniowiecza, repliki broni białej: miecze, szable. Broń drzewcowa, broń obuchowa, noże. Wyroby ze skóry. Wyroby plecionkarskie: liny, kapelusz(...)
więcej
Uroczysko
Na kramie Uroczysko można znaleźć amulety z magicznymi znakami, runami, tropami dzikich zwierząt, ale także kupić komplety run do wróżenia, gry plans(...)
więcej
RZEŹBA W KORZE
KAŻDY ORZE JAK MOŻE A JA NADAL RZEŹBIE W KORZE:ZAMKI,MASKI,ŁODZIE I STATKI A DLA BIAŁOGŁOWYCH BĘDĄ TEŻ KWIATKI!
więcej
Kram u Brody
Nasz kram już od wielu lat dostarcza odtwórcom historycznym drewniane naczynia. Mamy w sprzedaży miski, kielichy, kufle. Ponadto produkujemy mebl(...)
więcej
Father and son
Good afternoon, we would like to participate in your festival, we have a lot of experience, but for the first time in the Battle of Grunwald! all goo(...)
więcej
Robert Stefanowski Pracownia metaloplastyczna
Witam serdecznie. Wykonuje repliki uzbrojenia, broni białej, palnej , warsztaty, pokazy itp. :) http://robertplatnerz.blogspot.com/
więcej
Kram Mabei
Zajmujemy się materialną, kulturową i religijną stroną europejskiego średniowiecza, głównie wczesnego. Każda z nas ma swoją specjalność: Mabea szyje (...)
więcej
Żelazny Wilk
Tradycyjnie w kramie Żelaznego Wilka będzie można zaopatrzyć się w noże, broń białą, drzewcową i sprzęt obozowy (kuchnie polowe, siekiery) Wszystkie(...)
więcej
Archeoconcept
Nasza pracownia od lat dostarcza Rycerzom i damom bieliznę i niezbędne akcesoria do stroju (podwiązki, szpile, nałęczki, czepki itp) a ich Dzieciom u(...)
więcej
Glass Studio Marek Jargiło
Kram z szkłem i warsztatem dmuchania szkła
więcej
Płatnerstwo Michał Kopczyński
Nazywam się Michał Kopczyński, z wykształcenia jestem plastykiem i od 15 lat zajmuje się płatnerstwem. Wszystkie elementy uzbrojenia prezentowane na (...)
więcej
PPHU Gladius - Jaśkowy Kram
Kram oferuje wyroby skórzane - paski, torby, buty i zabawki ręcznie wykonywane dla dzieci - maskotki, tarcze, miecze, korony itp
więcej
Be Legend
Be Legend jewerly studio - jewelry with meaning
więcej
Revival Crafts Studio
Historyczne odlewane ozdoby z mosiądzu, akcesorie (badżesy, brosze, zapinki, guziki, pasy, diademy, łańcuchy rycerskie i inne).
więcej
MORGAN
Zajmujemy się wykonywaniem różnego rodzaju replik i rekonstrukcji historycznych. Wykonujemy między innymi wszelkiego rodzaju broń: sieczną, obuchową,(...)
więcej
Płat - but
Zbigniew Melibruda - płatnerz z Płocka wykonujący zbroje, hełmy, rękawice oraz wszystkie inne elementy uzbrojenia rycerskiego - nadające się do walki(...)
więcej
Pracownia REKO
Pracownia REKO zajmuje się szewstwem i kaletnictwem. Produkujemy wszelkiego rodzaju asortyment skórzany, użytkowy, historyczny, artystyczny. Zaprasz(...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na swoim kramie prezentuje wyroby własnej produkcji wykonane z drewna jak misy kufle wiadra lampy. Na kramie prezentuje róniez mozliwoś zrobienia na (...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na swoim kramie prezentuje wyroby włsnej produkcji wykonane z drewna jak misy kufle wiadra patery lampy. Robie róniez prezentacje i pokazy wyroby mie(...)
więcej
KRAM PATI I VLADA
Od 18 lat zajmujemy się rekonstrukcją historyczną a od 12 także rzemiosłem W naszej pracowni wykonujemy repliki biżuterii dawnej i nie tylko
więcej
REKODZIELO ZE LWOWA
Rado zapraszam na prezentacje wyrobow sredniowiecznych replik (grzebienie zdrowotne,bizuterja,lyzki,slowianskie symwoly ochronny ta wieli innych ciek(...)
więcej
Stroje historyczne DANUŚKA
Stroje historyczne bojowe i cywilne
więcej
KOWAL Z LIGAWĄ
POKAZ PRACY KOWALA, GRANIE NA LIGAWIE ,NAPRAWA WYPOSAŻENIA RYCERZY
więcej
Hamsterhall
In our shop you can find historical bags, belts accessories and armour
więcej
BARBARA BODZIONY KALIGRAFIA & illuminacja
Barbara Bodziony - kaligraf i iluminator; zajmuje się średniowiecznym rzemiosłem jakim było dekorowanie ksiąg rękopiśmiennych. Wykonuje kopie miniat(...)
więcej
Kram Ketilla
Wykonujemy i sprzedajemy biżuterię historyczną - brązowe repliki znalezisk archeologicznych oraz zawieszki i ozdoby z poroża i kłów dzikich zwierząt.
więcej
Kram Podskarbi
Mistrz złotnictwa Magdalena Podskarbi prezentuje repliki biżuterii średniowiecznej, wykonane ze srebra, brązu mosiądzu oraz ozdoby z bursztynu. P(...)
więcej
Phoenix
Ozdoby i amulety, wykonane w technice odlewów z brązu, wyroby szklane o pracy ręcznej. Ceramika historyczna i artykuły gospodarstwa domowego. Wyroby (...)
więcej
Kram Medieval Living
Kram z największym wyborem nici jedwabnych i lnianych, ponadto z poprawnymi historycznie replikami przedmiotami codziennego użytku, strojami, akcesor(...)
więcej
LUX PERPETUA
Lampiony drewniane,lampki ceramiczne świeczniki kute,ceramiczne oraz świece czyli wszystko co z oświetleniem średniowiecznym związane prócz tego pre(...)
więcej
Incredible Bulldogs Workshop
Kram zajmujący się wyrobami z drewna, produkcją broni i opancerzenia buhurtowego. Jeden z załozycieli jest członkiem Rycerskiej Kadry Polski dlatego (...)
więcej
HPR \
jOMSBORG HIRD jest grupa wojowników, ale na Grunwald jedziemy jako kupcy
więcej
BRZ ART Artur Brzychcy
Promocja filmu Habit i Zbroja
więcej
Łucznictwo Andrzej Smoliński
Jesteśmy rodzinną grupą rzemieślniczą .Specjalizujemy się w łukach refleksyjnych,strzałach,kołczanach.Pod Grunwald przyjeżdżamy od kilkunastu lat.
więcej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Członkowie kół naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wprowadzą uczestników imprezy w arkana sztuki poznawania przeszłości w oparciu o r(...)
więcej
Garncarz Maciej BeneAkebe
Garncarz Maciej BeneAkebe - zajmuje się rekonstrukcjami ceramiki historycznej od starożytności do XVII wieku, przede wszystkim z okresu późnego średn(...)
więcej
Medieval Pottery
Rekonstrukcją kultury materialnej zajmujemy się z pasją od wielu lat. Na naszym kramie można znaleźć głównie naczynia wzorowane na wykopaliskach z Po(...)
więcej
RÁBÍCI
We make from leather, we are primary producers, we have historic tent, costumes and our craft festivals we demonstrate.
więcej
Licznik odwiedzin:  5908282Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik