Inscenizacja rozpocznie się 17 lipca 2021 r. godz 15:00, czyli za: 139 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Zostań Rzemieślnikiem
Justycja polowa
Katalog Rzemieślników
Mecenasi Turniejów Grunwaldzkich zwolnieni z opłaty kupieckiej
ADAMANTOS - Mariusz Mecka

Mariusz Mecka - Dowódca zarządzający Podgrodziem Rzemieślników i Kupców. Adamantos - Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego Od 2011 roku jako ADAM(...)
więcej
Grybol Kowalstwo-Płatnerstwo
Na moim kramie można będzie nabyć i zamówić sprzęt ochronny (elementy uzbrojenia ,rękawice ,hełmy itd) i obozowy (gary,patelnie,ruszta,skrzynie,okuc(...)
więcej
www.miecze.pl
Wykonujemy kopie białej broni wszelkich typów: miecze, szable, rapiery, pałasze, sztylety, itp. W swojej stałej ofercie posiadamy ponad 80 różnych wy(...)
więcej
BALTIC GLASS ANTOSZEWSKA MONIKA
SPRZEDAŻ KWASU CHLEBOWEGO RYCERSKIEGO, LANY ZIMNY Z BECZEK ORAZ SPRZEDAŻ W BUTELKACH
więcej
DOMINUS
Prezentacja Stowarzyszenia i możliwośc doradztwa w zalegalizowaniu broni czarnoprochowej. Prezentacia wyrobów replik czarnoprochowych oraz wyrobów s(...)
więcej
Tkaniny Dąbrowy
Lny wełny Jedwabie na stroje historyczne
więcej
Bartosze
Dostarczamy wełny i lny dla rekonstruktorów.
więcej
Fundacja Bielik
Fundacja Bielik wraz z Wydawnictwem Triglav prezentują historyczne Pomorze Zachodnie
więcej
Husar Sylwester Tylko
Bron biała, miecze do walki.
więcej
Wełniany Kram
Zajmujemy się rekonstrukcją filcowych nakryć głowy. Galeria naszych prac i blog dotyczący tradycyjnego filcowania znajduje się na www.welnianykram.pl(...)
więcej
Wydawnictwo Pergamena
Wydawnictwo Pergamena nawiązuje do najlepszych doświadczeń dawnych mistrzów sztuki edytorskiej, kartograficznej i drukarskiej. Naszy(...)
więcej
Wojmir Rzemiosło Artystyczne
Na Grunwald, przygotowałem kolczugi nitowane, zapraszam do mojego stoiska.
więcej
Miodosytnia Dziki miód
Miody pitne I naturalne
więcej
ŁOBOS Tkaniny
Zapraszam wszystkich. W moim kramie można nabyć tkaniny lniane, wełniane, jedwabne. Nici lniane jedwabne ,wełniane.
więcej
SPES Medieval Market & SPES Histents
SPES Medieval Market specjalizuje się w wyrobie przedmiotów związanych z odtwórstwem realiów życia codziennego Wieków Średnich. Stara się, aby ich pr(...)
więcej
Pracownia Biżuterii Artystycznej Artefakt
Pracownia Biżuterii Artystycvznej Artefakt zajmuje się tworzeniem replik biżuterii średniowiecznej , biżuterii inspirowanej wiekami dawnymi . Wytwarz(...)
więcej
Kowalstwo artystyczne-płatnerstwo
Zajmuję się wykonywaniem mieczy,sztyletów,noży i innej białej broni
więcej
MISIEK - DESIGN
Szewstwo i kaletnictwo historyczne. Rekonstrukcją historyczną zajmuję się od 20 lat - na Grunwaldzie od 1998 roku
więcej
Darek Mykietyszyn
Namioty historyczne, łucznictwo tradycyjne
więcej
More maiorum mieszczanie grodu Konitz
Rodzinna grupa mieszczańska prezentująca wyroby wykonane ze skóry, wełny, brązu. Wytwarzamy bukłaki z tykwy, skóry, szpilki z brązu, ręcznie szyte no(...)
więcej
Pracownia Płatnerska Wotan
http://platnerz-wotan.pl/index.php
więcej
Gród Rycerski koło Byczyny
Przenieś się w czasie do średniowiecza… Zapraszamy do grodu rycerskiego pod Byczyną. To tutaj, w tej drewnianej budowli, można przenieść się w(...)
więcej
KAJETAN
Szyję profesjonalne obuwie historyczne dal rekonstruktorów. https://www.facebook.com/kajetanbuty www.kajetan.com.pl
więcej
PIOTR -STOLARZ MEBLE ŚREDNIOWIECZNE
WITAM .CHCIAŁBYM JAK CO ROKU ZAPROSIĆ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW BITWY POD GRUNWALDEM DO MOJEGO WARSZTATU STOLARSKIEGO .SERDECZNIE POZDRAWIAM .
więcej
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores
Pracownia Stroju Historycznego Bonum Sartores oferuje profesjonalne szycie strojów i akcesoriów historycznych. Specjalizujemy się szczególnie w epoce(...)
więcej
Lorifactor - repliki historyczne
Lorifactor - pasy, sprzączki, okucia, biżuteria, ozdoby, wyposażenie obozowe. Jak co roku zapraszamy na nasz kram, gdzię będzie mozna znaleźć szero(...)
więcej
Bohurtshields
Jako walczący jest zgłoszony w Chorągwi pomezańskiej. Handlować będę tarczami rycerski do walk dla rycerzy, tarczami dla dzieci (własnoręczne repliki(...)
więcej
ŁUKBIS - HERBIS
Na naszym kramie znajdziecie wszystko co potrzebne do strzelania z łuku i wiele innych wyrobów z drewna i skóry dla pasjonatów średniowiecza. Umożliw(...)
więcej
Rafał Wójcik / Medieval Shoes
Witam Wszystkich Serdecznie . Jako Darczyńca mam przyjemność przekazać na nagrodę Voucher na replikę obuwia . Jak co roku zapraszam wszystkich do (...)
więcej
Ceramika Kopiczko
Piękna średniowieczna ceramika! Można skompletować niezbędną zastawę: misy, kufle oraz dzbany. Wszystko specjalnie uszykowane, aby na polach grunwald(...)
więcej
Szabla Polska
FIRMA SZABLA POLSKA OD WIELU LAT WYTWARZA BROŃ BIAŁĄ. SPECJALIZUJEMY SIĘ W WYTWARZANIU KUTYCH, HARTOWANYCH SZABEL HUSARSKICH,KARABEL I SZABLI POLSKO-(...)
więcej
Szponem i Mieczem. Nephilim Fire & Light Show
Grupa "Szpon i Miecz" zajmuje się sokolnictwem i edukacją przyrodniczo-leśną w połączeniu z rekonstrukcją historyczną. Posiadamy ułożone sokolniczo g(...)
więcej
Kupcy i Rzemieœlnicy
Plecionkarstwo Wojciech Świątkowski

Jesteśmy, rodzinną firmą z Leszna pod Warszawą która działa od ponad czterdziestu lat, zajmujemy się szeroko pojętym wikliniarstwem i koszykarstwem. (...)
więcej
Rzeźba w Drewnie Rękodzieło Artystyczne
Na polach Grunwaldu z żoną gościmy już od wielu lat. Wykonuję przedmioty codziennego użytku z różnych gatunków drewna. Są to łyżki, miski, czerpaki, (...)
więcej
Pajda ze smalcem Nikodem Karólewski
Oferujemy na Bitwie jak co roku Pajdę chleba ze smalcem + ogórek, chleb ten jest na zakwasie, gabarytowo robi wrażenie, waży 3 kg.
więcej
Uroczysko
Uroczysko to kram z wisiorkami, amuletami i talizmanami z symbolami z okresu Średniowiecza, można też na nim zagrać w średniowieczne gry planszowe, (...)
więcej
średniowieczne naczynia gliniane
Od 13 lat wystawiamy swoje naczynia na polach Grunwaldu takie jak misy, dzbany, kufle, kaganki.
więcej
Rzemieślniczy klub ''Mensk''
Przedstawiamy 3 kierunki. Ceramika - średniowieczne naczynie za historycznymi wzorcami. Również gliniane średniowieczne zabawki. Tkactwo. Paski w róż(...)
więcej
WANAHEIM
Jesteśmy grupą pasjonatów interesujących się dawnymi obyczajami, strojami i ozdobami ze szczególnym uwzględnieniem kultury wikingów i słowian. W wyni(...)
więcej
Vasily Podobedov
Wasilij czyni ozdoby i naczynie z mosiądzu za średniowiecznymi wzorcami. U nas w Mińsku jest popularny jego pokaz wyrobu mosiężnego wisiorka. Ten pok(...)
więcej
Płat but
Jestem płatnerzem z Płocka, który od wielu lat wykonuje zbroje i elementy uzbrojenia. Wykonuje całe zbroje jak i poszczególne elementy : rękawice, he(...)
więcej
Garncarnia Grodowa SV
Dzień dobry! Na codzień zajmuje się garncarstwem tradycyjnym, pokazami z tej dziedziny i warsztatami. Większośc mojej pracy to naczynia wszelkieg(...)
więcej
Kram u Mieszczaka
Kram u Mieszczaka ... przeszywki pikowańce szyte w całości ręcznie, także dodatki do stroju ubiory i inne towary obozowe. Brać obozowa także bierze (...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna własnej produkcji jak misy kufle wiadra patery, lampy. na miejscu wykonujemy również miecze i tarcze tylko i (...)
więcej
Sredniowieczne wyroby z drewna
Na stoisku prezentuje wyroby z drewna własnej produkcji jak misy kufle wiadra patery, lampy. na miejscu wykonujemy również miecze i tarcze tylko i (...)
więcej
jarko_rogownik
Witam serdecznie. Zapraszam do kramu rogownika na pogawędkę i oczywiście po kości , rogi i poroże, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam i Pozd(...)
więcej
Płatnerstwo Robert Stefanowski
Witam serdecznie. Wykonujemy repliki zbroi i uzbrojenia oraz broni białej itp. http://robertplatnerz.blogspot.com/
więcej
Płatnerstwo Michał Kopczyński
Na naszym stoisku prezentujemy moje autorskie prace płatnerskie z różnych epok, miecze i ozdoby. Wszystko wykonane jest ręcznie, bez użycia pras i me(...)
więcej
Kram Leszy
Jesteśmy rodzinna grupą rekonstrukcyjną (Anna "Lesza" Kot i Paweł Bekanowski - małżeństwo). Specjlizujemy się w wyrobach biżuteryjnych (rekonstrukcje(...)
więcej
ART- Anna Styl
Stoisko ze strojem historycznym .Wykonanie stroju według ikonografii . Lalki szmacianki w strojach historycznych
więcej
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Członkowie kół naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wprowadzą uczestników imprezy w arkana sztuki poznawania przeszłości w oparciu o r(...)
więcej
Kowal leczący konie (KONOWAŁ)
W skład grupy wchodzi dwóch lekarzy weterynarii i specjalista liternictwa gotyckiego. Prezentujemy repliki narzędzi oraz leki ziołowe i mineralne s(...)
więcej
CECH - Manufaktura Broni
CECH - Manufaktura Broni od lat tworzy doskonałą broń białą używaną przez rekonstruktorów historycznych na całym świecie. W ofercie posiadamy zarówno(...)
więcej
STARKOW
Broń średniowiecza, repliki broni białej: miecze, szable. Broń drzewcowa, broń obuchowa, noże. Wyroby ze skóry. Wyroby plecionkarskie: liny, kapelusz(...)
więcej
REKODZIELO ZE LWOWA
HKHFKLJLCJ
więcej
institorium
Od ponad półtorej dekady zajmujemy się rekonstrukcją kultury materialnej późnego średniowiecza. W trakcie poznawania tej pasji, zawsze staraliśmy się(...)
więcej
Eugenia Bardzo Inna
Zajmuję się rekonstrukcją ściegów igłowych oraz tkaniem z naturalnego jedwabiu (podwiązki oraz filety/opaski). Dodatkowo dziergam śmieszne czapki np.(...)
więcej
Kram u Brody Mateusz Pilski
Nasz kram już od wielu lat dostarcza odtwórcom historycznym drewniane naczynia. Mamy w sprzedaży miski, kielichy, kufle. Ponadto produkujemy meble ta(...)
więcej
Steel Mastery
- gambesons - https://steel-mastery.com/gambesons - brigandines - https://steel-mastery.com/brigandines - leather armor - https://steel-mastery.com(...)
więcej
U Edka
"U Edka" to rzemiosło rodzinne obejmujące kowalstwo, jubilerstwo, skórnictwo i tkactwo bazujące na znaleziskach z obszaru Europy z okresu wczesnego ś(...)
więcej
Archeoconcept
Na naszym kramie można sie zaopatrzyć w ubrania dla dzieci i dorosłych oraz rozmaite dodatki: podwiązki, sakiewki, krajki, chusty, nałęczki, czepki, (...)
więcej
LAWENDOWO
LAWENDOWO oferuje na swoim straganie średniowieczne kosmetyki kapielowe. - Mydła naturalne (wykonane z ługu drzewnego z różnych rodzajów popiołu z (...)
więcej
Medieval Living
Oferujemy oparte na źródłach, poprawne historycznie, starannie (ręcznie) wykonane rekonstrukcje XIV/XV wiecznych ubiorów, haftów, akcesoriów, dodatkó(...)
więcej
ANDRZEJ SMOLIŃSKI
JESTEŚMY RODZINNĄ GRUPĄ RZEMIOSŁA REKONSTRUKCYJNEGO. OFERUJEMY ŁUKI REFLEKSYJNE, STRZAŁY,KARWASZE,KOŁCZANY,TARCZE SŁOMIANE I CIĘCIWY ,KTÓRE WYKONUJE(...)
więcej
Revival Crafts Studio
Revival Crafts Studio - pracownia produkująca odlewane ozdoby i akcesorie historyczne z mosiądzu i innych kosztownych metali. Brosze, pasy, branzolet(...)
więcej
kram pati i vlada
Zajmujemy się rekonstrukcją historyczną od 18 lat a od 14 również rzemiosłem dawnym.W naszej pracowni wykonujemy repliki biżuterii historycznej oraz (...)
więcej
Armour Art
Our Workshop makes medieval armor knightly armor.At the festival we will trade our products.
więcej
Kram Yggdrasill
Jesteśmy kramem zajmującym się sprzedażą skór, pasków, rzemieni i wyrobów skórzanych. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór naturalnych skór byd(...)
więcej
DEZ
Handel cynowymi żołnierzami. Mamy historyczne kostiumy. W obozie namiotowym jest namiot.
więcej
BeLegend
Nasze studio jest stałym uczestnikiem targów. Oferujemy szeroki wybór biżuterii i akcesoriów, aby stworzyć kostium historyczny.
więcej
KOWAL Z LIGAWĄ
POKAZ KOWALSKI I GRA NA LIGAWIE
więcej
Father and Son
All my goods are of high quality and produced by manual labor https://www.facebook.com/fasstore https://www.facebook.com/FASgiftstore
więcej
Age of craft
We are priducing medieval armor for 15th century. All rmor we make can be used for buhurts
więcej
Garncarz Maciej BeneAkebe
Historyczne garncarstwo - rekonstruowanie pracy dawnego rzemieślnika - to główne działania mojego warsztatu. Wykonuję repliki naczyń średniowiecznych(...)
więcej
Jargilo Glass Studio
Kram Repliki - szkło historyczne
więcej
Fairy Tales Chest
we are small workshop that producing and selling various goods for historical reenactment, such as: - handwoven fabrics ( linen, silks, wool); - c(...)
więcej
Workshop "Mad Ax"
The workshop is engaged in the manufacture of blade and pole arms for knightly tournaments, as well as tailoring of medium-legged footwear.
więcej
HPR "WAROWNIA" Stanisław Wdowczyk
Handel miodem pitnym JomsViking.
więcej
GoHurt
Sklep ze sprzętem do sportowych walk rycerskich - tasaki, buzdygany, toporki, halabardy, przeszywanice, buty itp. Zdjęcie prezentuje wiatę - tego (...)
więcej
Naczynia gliniane ręcznie lepione
Pokazy lepienia naczyń glinianych
więcej
Kram Ketilla
Na kramie prowadzimy sprzedaż replik biżuterii średniowiecznej. Oprócz tego warsztaty z wyrobu prostej biżuterii puncowanej (każdy z chętnych turystó(...)
więcej
Miniatury Historyczne
Jesteśmy młodą grupą rzeźbiarzy i modelarzy, która tworzy historyczne figurki kolekcjonerskie. W ofercie znajdą się wiernie odwzorowane, autorskie mi(...)
więcej
Lancelot
Rękodzieło artystyczne z filcu.
więcej
REPLIKA Dariusz Czerniakowski
Od ponad 20 lat oferujemy rekonstruktorom kopie średniowiecznych ozdób / zapinki, znaki pielgrzymie, igielniki, pierścionki, pojemniki na perfumy /św(...)
więcej
Hamsterhall
The main staff in our shop are bags, belts and accessories. Also we have a little bit armour and casting
więcej
Studio Rosochate - Pracownia Grafiki Artystycznej
Studio Rosochate powstało z miłości do książek, druku tradycyjnego, oraz inspiracji czerpanych ze słowiańskiej mitologii. Jesteśmy rzemieślniczą druk(...)
więcej
ArmourAndCastings
We are small artisan workshop based in Kiev, Ukraine. Among our products are armour, leatherwork, belts, pouches, knight's collar, brooches, and othe(...)
więcej
ZIOLOVELOVE.PL
Zioła i przyprawy z całego świata! Importer oraz producent ziół i mieszanek przyprawowych, na stoisku zakupisz najlepszej jakości tradycyjne zioła i (...)
więcej
Barbara Bodziony Kaligrafia & Miniatura
Barbara Bodziony - Kaligraf i iluminator. Od wielu lat zajmuje się rekonstrukcją rzemiosła średniowiecznego skryby i miniaturzysty. Prowadzi liczne (...)
więcej
Licznik odwiedzin:  7742910Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik