Inscenizacja rozpocznie się 13 lipca 2019 r. godz 15:00, czyli za: 270 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa


Sponsor Serwisu Internetowego
Dobrodziej RR 2013 - INFOMAN

Gloria Artis dla Krzysztofa Góreckiego

Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Piękniejsza Polska

Zakończyliśmy zapisy do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców

Z dniem 01.06.2018 zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do Obozu Rzemieślników
Strona została zablokowana i zgłoszenia są nie możliwe.
Do Obozu Rzemieślników zapraszamy tylko rekonstruktorom wpisanym do „Katalogu rzemieślników” www.grunwald1410.pl/index.php?cat=151.
Jednak ostateczną gwarancją otrzymania miejsca i zgodą na uczestnictwo w Dniach Grunwaldu 2018 jest spełnienie warunków zawartych w regulaminie Obozu Rzemieślników www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001, a szczególnie spełnienie wymogów dotyczących rekonstrukcyjnych cech oferowanego asortymentu, ubioru oraz kramu rzemieślnika lub kupca.

więcej


UWAGA ŁUCZNICY i SYMPATYCY ŁUCZNICTWA

Nocny Turniej Łuczniczy o Złote Jajo Gryfa powraca do programu Grunwaldu wtorek 10.07.2018 o godz. 23.00
III Nocny Turniej Łuczniczy o Złote Jajo Gryfa
Wszystkie nocne Mary i nocnych Marków zapraszamy na poszukiwanie czarnego kota w ciemnym pokoju, którego być może tam nie ma? Na większości turniejów łuczniczych liczy się celne oko … Tu możesz polegać głównie na dobrym uchu. W co się musisz zaopatrzyć, aby wygrać nagrodę, której i tak w nocy nie będzie widać? Łuk, strzały i dużą dawkę dobrego humoru.

więcej
- INFORMACJA W SPRAWIE WARSZTATÓW CHORAŁOWYCH -

Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach chorału gregoriańskiego.

Tworzymy scholę, w tym celu na portalu facebook tworzymy grupę, na której bedą dostepne materiały nutowe.

więcej
Mecenasi turniejów i zmagań rekonstruktorów GRUNWALDU 2018

Bardzo dziękujemy rzemieślnikom i kupcom, którzy już od lat wspierają zmagania rekonstruktorów uatrakcyjniając je bogatymi nagrodami.

W gronie Mecenasów i Darczyńców turniejów Grunwaldzkich znaleźli się:

  1. ADAMANTOS skórnictwo - Mariusz Mecka, 605031910, kmmrekodzielo@wp.pl
  2. GRYBOL Kowalstwo-Płatnerstwo - Jakub Grybek, 693313886, grybol1@wp.pl
  3. MIECZE - Dariusz Maciejko, 501465383, miecze@miecze.pl
  4. BALTIC GLASS kwas chlebowy - Monika Antoszewska, 502901512, agdrobak@wp.pl            
  5. FUNDACJA BIELIK foto Grunwald - Arkadiusz Rutkowski, 609140256, biuro@infoman.pl
  6. DOMINUS - Ryszard Kuśmierowski, 603251935, rysiu.k1@wp.pl
  7. TKANINY DĄBROWY - Tomasz Zgirski, 503851696, ttkaniny@gmail.com
  8. BARTOSZE  - Ryszard Zgirski, 503328186, zwikta@tlen.pl
  9. MI - PARTI - Ewa Bryniarska 509430933,  ewa.miparti@gmail.com 
  10. WEŁNIANY KRAM - Karolina Krueger, 696432050, karolina@krueger.pl 
  11. PERGAMENA - Marcin Woronowicz, 510058007, marcin.woronowicz@pergamena.pl
  12. SPES MEDIEVAL MARKET & HISTENTS - Grzegorz i Aleksander Zmuda Trzebiatowski, 692961453, spes1@op.pl
  13. ARTEFAKT - Paweł Obłoza, 577775665, zlotnik77@wp.pl
  14. MISIEK  - Andrzej Ginter, 503722178, misg@o2.pl
  15. NAMIOTY - Darek Mykietyszyn, 504442072, office@historicaltents.pl
  16. MORE MAIORUM mieszczanie grodu Konitz  - Jarosław Draws, 694925080, konitz@op.pl
  17. WOTAN Pracownia Płatnerska - Bartosz Łysko, 515574914, wotan.gniew@gmail.com
  18. KAJETAN - Kajetan Włodarski, 608283997, obuwie@kajetan.com.pl
  19. PIOTR-STOLARZ meble - Piotr Zawieja, 661743814, zawieja5@wp.pl
  20. GAS Kowal - Marcin Manikowski, 665228910, gaskowal@wp.pl
  21. SZABLA POLSKA - Hanna Czartoryska, 795262035, sklep@szablapolska.com
  22. SOWA LUNA - Mateusz Heise, 508916287, mateusz_heise@wp.pl
  23. WOJMIR Rzemiosło Art. - Dawid Goniwiecha, 696611475, wojmir@wojmir.pl  
  24. ART- ANNA STYL  - Anna Rychter, 601224349, annarychter1@wp.pl
  25. REPLIKA - Czerniakowski Dariusz, 797712682, replikadc@wp.pl
  26. BONUM SARTORES Pracownia Stroju Histor. - Bartosz Lipniewski, 608434670, bonumsartores@gmail.com.
  27. ŁOBOS Tkaniny - Krzysztof Łobos, 691394992, lobosk@box43.pl
  28. HUSAR BROŃ BIAŁA - Sylwester Tylko, 506120144, husar.miecze@gmail.com
  29. LORIFACTOR - repliki historyczne Łukasz Lewandowski, 515127880, lorifactor@gmail.com
  30. BOHURTSHIELDS - Piotr Cherkowski, 667677197, studio@pc7.pl
  31. U MIESZCZAKA - Marcin Mieszczak, 502715884, mati_rino@wp.pl
  32. SIWOGRÓD - Marcin Witkowski, 530931492, agresiva56@o2.pl
  33. ŁUKBIS - HERBIS Adam Bisok, 603660378, biuro@lukbis.pl
  34. MEDIEVAL SHOES - Rafał Wójcik,  784956185, skornictwo@gmail.com
  35. ALADIN BRWILIŃSKI Kowalstwo Artystyczne, 605041922, aladinb123@gmail.com
  36. EFENDI Andrzej Kościuk - 602613386, Gród Byczyna, andrzej.kosciuk@wp.pl
Defilada rekonstruktorów historycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie defilada rekonstruktorów historycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Planowany jest udział około 3000 rekonstruktorów historycznych i 600 koni w 6 grupach:
1) Początki Państwa Polskiego
2) Średniowiecze pełne i późne
3) XVI i XVII wiek,
4) XVIII i XIX wiek,
5) XX wiek,
6) Pojazdy historyczne

Każdą z grup zarządza koordynator odpowiedzialny za rekrutację oraz koordynację.
Koordynatorem średniowiecza pełnego i późnego jest Krzysztof Górecki.

więcej
12.07.2017 Środa godz. 20.00 „Bitwa o flagę” – nowy turniej organizowany przez Piotra Bińczaka „RYBA”
więcej
Nowy aneks do regulaminów wszystkich turniejów organizowanych w trakcie Dni Grunwaldu.

UWAGA organizatorzy oraz uczestnicy turniejów. Do regulaminów wszystkich turniejów organizowanych w trakcie Dni Grunwaldu obligatoryjnie wprowadza się nowy zapis:

http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=9

„Opłata Kupiecka” 200, 400 lub 600 PLN

W związku z wprowadzeniem w trakcie Dni Grunwaldu, w Podgrodziu Rzemieślników i Kupców „Opłaty Kupieckiej” nastąpiły zmiany w regulaminie „Obozu Rzemieślników”
Poniżej punkty Regulaminu dotyczące „Opłaty Kupieckiej”

więcej
Dziękujemy naszym darczyńcom

W imieniu uczestników Trzecich Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O Srebrny i o Złoty Miecz Grunwaldu" oraz uczestniczek Mistrzostw Polski w Walkach Rycerskich - Pierwszego Turnieju Bojowego Kobiet 
Pragniemy serdecznie podziękować:
Głównym organizatorom "Dni Grunwaldu" Wójtowi Gminy Grunwald oraz Fundacji Grunwald za wsparcie finansowe. 
http://www.gminagrunwald.pl
Na wdzięczność za nieocenione wsparcie zasługują także:
1. Urząd Miasta Świdwin - http://www.swidwin.pl
2. Świdwiński Ośrodek Kultury -http://www.zamek.swidwin.pl
3. Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko" http://miecze.pl
4. Pracownia Płatnerska „Armoris” https://www.facebook.com/Armoris-Pracownia-P%C5%82atnersk…/…
5. Ewa Bryniarska-https://www.facebook.com/mipartipl?fref=ts 
6. Wojmir Rzemiosło Artystyczne www.wojmir.pl 
7. Bartosz Łysko „Votan” http://platnerz-wotan.pl 
8. Bonum Sartores - https://www.facebook.com/bonum.sartores?ref=ts&fref=ts
9. More maiorum mieszczanie grodu Konitz - https://www.facebook.com/mieszczanie 
10. "Tkaniny Bartosze" https://www.facebook.com/bartosze.swarancza/photos…
11. "Tkaniny Dąbrowy" https://www.facebook.com/tkaniny.dabrowy/
12. Krzysztof Łobos https://www.facebook.com/lobos.tissus/?pnref=lhc
13. Łukasz Zwierzański "Aketon" - https://www.facebook.com/aketonpl?ref=ts&fref=ts 
14. Piotr Zawieja - https://www.facebook.com/stolarzpiotr?ref=hl
15. Paweł Obłoza http://www.artefakt.republika.pl/
16. Spes Medieval Market - http://www.medieval-market.com/pl/ 
17. Aleksander Zmuda Trzebiatowski - http://www.pl.histents.com/ 
18. Anna Rychter - www.AnnaRychter.pl 
19. Kajetan Włodarski https://www.facebook.com/profile.php… 
20. Małgorzata i Piotr Olejnik - https://www.facebook.com/SlaskaManufakturaMalgorzataIPiot…/…
21. Holger Wenning 
22. REKO Pracownia Kaletniczo-Krawiecka https://www.facebook.com/pkk.reko
23. Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
24. Przemysław Osmólski 
25. Stowarzyszenie Miłośników Filatelii Maltańskiej http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10179
26. Andrzej Ginter – Misiek
27. Ryszard Kuśmierowski - (www.dominus.info.pl/bombardy.html) – darczyńca głównej nagrody Turnieju Artylerzystów
28. OSORNO - wydawca audiobooków - www.osorno.pl

Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich Grunwald AD 2016 - Wyniki

Trzecie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "o Złoty Miecz Grunwaldu"

1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
 
Ranking Turnieju o Złoty Miecz Grunwaldu AD 2016
 
1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
4. Mirosław Markowski
5. Mikołaj Brzozowski
6. Robert Szatecki
7. Grzegorz Kluczek
8. Grzegorz Krasowski
9. Bolesław Sitek
10.Łukasz Zygmunt
 
Drugie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O SrebrnyMiecz Grunwaldu"
 
1. Wojciech Gula
2. Grzegorz Zwierzchowski
3. Mikołaj Brzozowski
 
Pierwszy Turniej Bojowy Kobiet
 
1. Kamila Henkelman
2. Emma Džakič
3. Maja Olczak

Licznik odwiedzin:  5512886



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik