Inscenizacja rozpocznie się 15 lipca 2017 r. godz 15:00, czyli za: 47 dni
 

Program Imprezy

Program Grunwaldu 2017
Program Grunwaldu 2017

Program „Dni Grunwaldu 2017”


 

UWAGA: rozpoczęcie Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem o godz. 15.00

 

12.07.2017 – ŚRODA

11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".(Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Czwart Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”

14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich –

         - Trzeci Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Drugi Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Czwarte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz     

              Grunwaldu”
20.00 - VII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball -

            - „Grundial 2017”

20:00 - Bitwa o Flagę – Turniej Ryby

20:00Ewangelizujący Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie
           (Ruiny Kaplicy na Polach Grunwaldu)

 


13.07.2017 – CZWARTEK
X.00 - Warsztaty Gier Planszowych
10.00 - 13.00
            - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza
            Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
13.30 - 16.00
            - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza
            Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 -
Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00
            - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”
            - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20.00 – VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
          - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

14.07.2017 - PIĄTEK

 9.00 – Msza Święta w rycie Trydenckim w oprawie średniowiecznej – obóz

              Wielkiego Mistrza
10.00 - VII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych

              (sala kinowa Muzeum)
10.00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza

             Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje

11.30 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza

             Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał

12.30 - "Grunwaldzkie wici"
14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy -  (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Turniej Bardów -  scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich 

            - Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
17.00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - Koncert zespołu - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej

              Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich

 


15.07.2017 - SOBOTA

9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00
-Msza De Divisione Apostolorum -Msza św. trydencka  (wg. formularza z 1410r)
9.00
- Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
        - V Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00
- Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00
- Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

15.00 – Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem
                           scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki

16.00 - Koncerty zespołów -  scena "U Rycerzy"

23.00 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"


17.07.2016 - NIEDZIELA
10:00-Msza De Divisione Apostolorum-Msza św. trydencka  (wg. formularza z 1410r)




Licznik odwiedzin:  4129073



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik