Inscenizacja rozpocznie się 14 lipca 2018 r. godz 15:00, czyli za: 332 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Chorągwie

W inscenizacji grunwaldzkiej opartej na epizodach 15 lipca 1410,
oraz w obozach "Chorągwi Grunwaldzkich", mogą uczestniczyć tylko grupy historyczne oraz osoby indywidualne, które znajdują się na liście
"Zaproszeni do uczestnictwa"!!!

 

 Lista aktualna Grunwald 2017


 - Lista Zamknięta 

Zgłoszenia u Dowódców Chorągwi do 07.05.2017


 

 

CHORĄGWIE POLSKIE

 
Chorągiew Krakowska & Camp Babilon - Przemysław Rey
tel. 0 600 875 933  e-mail: przemyslaw@rey.pl

Poczet Jana Reya z Szumska Gdańsk, Sieradz, Warszawa

Alba ocietas Budaörs Budapest (Węgry)

Babska Drużyna herbu Zosi Samosi, Poznań

Bractwo Miecza i Kuszy
Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, Legnica
Bractwo Rycerskie Ziemi Dobrzynskiej z Rypina, Rypin

Chorągiew Rodowa herbu Strilec, Bydgoszcz

Compagnia Della Morte Milano (Włochy)
Druzyna Zaciężna Księżnej Anny, Łódź
ONZ Polska, Deutchland
Societas Equestris (Germany)
Chigot (Bulgaria)

Mysteria Mundi, (Litwa)

Hospitalieriai - Mysteria Mundi (Litwa)
Mediaval Messengers (Litwa)
Lviv Team (Ukraina)

Finnjävlarna  (Finlandia)
Medium Aevum (Finlandia)
Vexillum Peculiaris (Germany)

Brandenburgverein e.V.(Germany)
Sportzentrum Bushido Walthershausen (Germany)

Chorągiew Zaciężna Ziemii Radziejowskiej, Płowce
Chorągiew Piesza Grodu Bydgoskiego Biały Gryf
Krąg Rycerski Nowa Sól
Tajemna Grupa Najemna, Trzymiasto, Pruszcz Gd.
Pałac Młodzieży w Olsztynie
Kuchnia Rycerska, Bytom, Olszanica, Piekary Ślaskie, Olszanica, Sochaczew

The Serbs (Serbia)
Gerocomium Fratres Gladii et Balistae, Warszawa
Kelly Family Group, Warszawa

Zagończyk Otwock, Ożarów Mazowiecki, Warszawa
Zakon Płonącej Róży, Kraków

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew Gończa - Stanisław Kula
tel. kom. 0 503 799 278 e-mail: tenescovri@onet.eu
Prywatny Poczet Stanisława Kuli  3 -MIASTO,Kraków, Olsztyn, Elbląg
Elbląska Kompania Zaciężna
PPST Liga Baronów W-wa
Chorągiew Hrabiego Bolingbroke Gdańsk
Poczet Mariusza Prawego Rzeszów
Fabryka Świń Trójmiasto
Zbrojna Gwardyja Świnoujście
GRH POLONIA MAIOR  Leszno / Poznań
Starogardzkie Bractwo Rycerskie
Leszczyńskie Bractwo Rycerskie
GRH Białoruś
GRH Litwa
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Ziemi Podolskiej - Jędrzej Kałużny
 tel. kom. 663098202 e-mail:
jedrzej.kaluzny@interia.pl

Rycerze Dobrej Opieki (Warszawa, Łódź, Żyrardów)
Bractwo Rycerskie Necro Fallus (Warszawa)
Bractwo Rycerskie Rava (Łódź)
Brothers of Steel (Warszawa)
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej (Ciechanów)
Drużyna Zaciężna Księżnej Anny (Łódź-Uniejów) 
Łęcka Kompania Najemna - Ełk
Łucznicy Św.Jerzego (woj.łódzkie)
Orszak trubadura Kakofonixa - Warszawa
Pracownia REKO (Lublin)
Prywatna Chorągiew Macieja Von Reihl, Poczet Poraj (Opole)
Uniejowska Akademia Rycerska (Uniejów)
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Mazowiecka - księcia Siemowita
Ola Machalska 500 185 657, Grzegorz Greś 500 153 883  siemowici@gmail.com
 
Drużyna Zasiężna z Ziemi Mazowieckiej
Anguis in Herba Warszawa
Calatrava - Warszawa
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej
Drużyna Bractwa Białej Bramy, Gliwice
Guldborgsund Gildet Dania
Hufiec Kasztelani Czerskiej
Konfraternia Rycerska Kraków
Kutaśnicy Rembertów
Łęcka Kompania Najemna
Poczet Rycerski Herbu Fastolf - Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej
Poczet Rycerski Herbu Fastolf - Stow. Chororagiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej
Poczet Rycerski Herbu Fastolf - Stowarzyszenie Hanza Warszawa
Ritterschaft der Wolfskuhle, Hagen, Germany
Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Mazowiecka księcia Janusza - Tomasz Konopka
tel. kom. 0 663 782 274  e-mail:
biurokonopka@wp.pl

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Leo Corde, Bytom
Opolskie Bractwo Rycerskie
Białoruś
Bractwo Rycerskie Zemsta Nietoperza, Częstochowa
Choragiew Żywiecka, Żywiec
Chorągiew Piastów Śląskich, Oława
Poczet Rodowy Herbu Sulima Chorągiew Prywatna von Reihl, Łódź
Knights of Zellingrad, Chorwacja
Kłodzkie Bractwo Rycerskie
Konfraternia Jaćwing, Giżycko
Kłodzkie Bractwo Rycerskie
Konfraternia Mieszczańska Sambucus Nigra
Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego
Cech Rzemiosł Dawnych „Salamandra”, Katowice

Regiment Piechoty Zaciężnej, Malbork
Rycerstwo Ziemi Słupskiej, Słupsk
Śląska Kompania Najemna, Zabrze
Toporczycy z Żywca
White Company United Kingdom
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 


Chorągiew Ziemii Łęczyckiej "Lekka II" (drzewce, strzelcy, pawęże) - Michał Wojtysiak tel. kom 0 503 876 387  e-mail: justyciarius@wp.pl 
 
B R Ziemi Lęczyckiej Signum Temporis  Łódź
Bractwo Rycerskie Rava - Lódź
Bractwo Rycerskie na Zamku Ksiązęcym w Łowiczu - Łowicz
Prywatny Poczet Villentra - Łódź
Konfraternia Burgus Carpinei - Łódź
Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż - Zduńska Wola
Łucznicy św Jerzego - Poddębice
Stowarzyszenie Broni Czarnoprochowej i Strzelectwa Historycznego „DOMINUS" - Łucznicy św Jerzego - Poddebice
Rycerze Łuku - Poddębice
Coetus Amicorum - Lublin
Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze - Warszawa

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Łucznicy  Chorągiew  Mikołaja Traby z Wiśnicza- Jacek Świętnicki
tel. kom. 0 - 507 133 383 e-mail:
jacek.swietnicki@gmail.com
Ch. Gończa / Elbląska Kompania Zaciężna
Ch.Gończa / Prywatny Poczet Stanisława Kuli - Trójmiasto, Świedodzin
Ch. Krakowska / Tajemna Grupa Najemna - Gdańsk, Olsztyn, Dywity
Ch. Łęczycka / Łucznicy Świętego Jerzego - Poddębice
Ch. Mazowiecka Księcia Janusza / Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Ch. Mazowiecka Księcia Janusza / Leo Corde - Bytom
Ch. Nadreńska / Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Ch. Podolska / Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej 
Ch. Mazowiecka Księcia Siemowita / Poczet Rycerski Herbu Fastolf - Warszawa
Ch. Kupców i Rzemieślników  Kram u Mieszczaka - Bielsko Biała
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Krakowskiej i Podolskiej - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
CHORĄGWIE KRZYŻACKIE

Chorągiew Wielkiego Mistrza - Przemysław Kamiński "Kamyk"
tel. kom. 0 600 681 812 e-mail:
p.kaminski@grunwald1410.pl
 
Konfraternia Św. Wojciecha z Gniewa
Piesza Drużyna Michała von Manteuffla ze Świdwina
Bractwo Rycerzy  Ziemi Międzyrzeckiej 
Bractwo Rycerskie Bogusława V ze Słupska
Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej
Rycerstwo Ziemi Zgierskiej
Kaunas War History Club - Lithuania
Mysteria Mundi - Lithuania
Btditzer Spiess - Deutschland
"Poczet Chorążego Chorągwi W.M." - Deutschland
Rabenbanner - Deutschland
Marien Orden e.V. - Deutschland
Schlegler eV.- Deutschland
Milites in Nomine Christi - Deutschland
FV "Schlacht bei Tannenberg/Grunwald anno 1410" - Deutschland
Poczet Wojewody Poznańskiego Sędziwoja z Ostroroga
Nadnotecka Drużyna Łucznicza z Barcina
Bractwo Rycerskie św. Marcina z Bydgoszczy
Rota Świętego Judy Tadeusza ze Wschowej
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Pomezańska - Marcin Tymiński "Diabeł"
tel. kom. 0 695 894 318  e-mail:
madiabel@op.pl

Excalibur Warszawa
Bractwo Rycerskie DWUGRYF Częstochowa
Bractwo Rycerskie Św. Katarzyny Ziemi Działdowskiej
Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn
Bractwo Rycerskie Złotej Sosny Małkinia
BRGZ „Durandal” Złotów
Drużyna Rycerska Czarny Kruk Częstochowa
Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej
FreiStadt Białoruś
Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie
Poczet Rufiego Grudziądz
Sagitta Dei Zgromadzenie Beginek wraz z Przybocznym Rycerstwem Olsztyn
SHK Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej
Viri Misericordiae von Johannisburg Pisz
Zastęp Rycerski z CHełmna
Malleus Maleficarum Warszawa
Confratres Gladii Ostróda
Mazuria Kętrzyn
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Marszałka Wallenroda - Bartosz Sołtysiak
tel. kom. 606348046 e-mail: marcabru@wp.pl

Bractwo Rycerskie św Katarzyny Świecie

Societas Torneamentalis Bellatoribus Lucis Trzymiasto
Poczet Rodowy von Wedel Braniewo
Poczet Rodowy von Guntersberg, Toruń
Bractwo Grodu Zabrzanskiego, Zabrze
Bractwo Rycerskie Komturii Grudziądzkiej
Chorągiew Czarnego Gryfa Trzymiasto
Chorągiew Ziemi Górnośląskiej Wrocław, Katowice, Niepołomice,
FLINKER HIRSCH STROSBERG, Brodnica
Poczet Rodowy von Bocken, Warszawa
Wolna Kompania Najemna Poznań
Xsiążęca Drużyna
Konfraternia Rycerska z Krakowa
Smocza Kompania
Terra Teutonica, Białoruś
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Rycerzy Nadreńskich - Adam Maslaczyk „Maślak”
tel. kom. 505030704 e-mail: maslaczyk@gmail.com

Oliwska Drużyna Najemna Inogici Trzymiasto
Bractwo Rycerskie Komturii Grudziądzkiej
Bractwo Rycerskie Kruk Starostwa Rabsztyńskiego
Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Drużyna Rycerska Czarny Kruk z Częstochowy
Grupa odtwórstwa historycznego Von Borcke, Złocieniec
Konwent Św. Piotra z Olsztynka
Koszalińska Kompania Rycerska
Plasterus Perversum Est, Olsztyn
Poczet Bartosza Wezenborga, Stargard

Rota Pani Madzi, Stargard Szczeciński
Rota Piesza von Massow, Maszewo
Rycerze Grobu Bożego z Żywca
Soldau Bruderschaft, Działdowo
Szczecińskie Towarzystwo Rycerskie Raubritters      
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Zachodnio - Pomorska księcia Kazimierza - Grzegorz "Łazarz" Kuklewski
tel. kom. 698169988  e-mail:
stlazarus@o2.pl
 
Chorągiew Kazimierza V - Szczecin, Warszawa
Boży Biesiadnicy - Szczecin, W-wa, Krzaków, Gdańsk
Bractwo Rycerskie Herbu Lis - Czerwionka
Bractwo Rycerskie Prokuratoria Iławska
Drużyna Rycerska Zamku w Krępcewie
GRH ROUTIERS - Warszawa
Kawalerowie Mieczowi Olsztyn
Kompania Abdank - Bytom
Militiae Christi - Warszawa
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani OCX - W-wa
Poczet Jasmina Słupsk, Łódż, Gdańsk
Pomorska Grupa Rekonstrukcji - Szczecin
UK Federation - Wielka Brytania
Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej
Zakon Rycerzy Jerozolimskich Św. Jana Chrzciciela Komandoria Lublin
Zamek Kożuchów
Zastęp Krzyżogryfa - Bytów

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Św. Jerzy - Maciej Reihl
tel. (58) 304 74 46 tel. kom. 660 441 224 e-mail: maciej.reihl@gmail.com
 
Chorągiew Prywatna Von Reihl /Gdańsk
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Sulima / Łódź - Warszawa
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Topór / Gdańsk - Kielce - Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Jastrzębiec / Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Wieniawa / Byczyna
Chorągiew Prywatna Von Reihl – Poraj / Opole
Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej
Felis Mater - Warszawa
Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej / Sieradz
Łan / Niepołomice
Św Dorota / Warszawa
Warmińskie Baranki / Olsztyn
Wolna Temeria / Warszawa

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska - Lekka II
Kamil Szproncel
tel. kom. 602 290 567 e-mail: grom.kontakt@gmail.com 

GRoM –  Gdańsk
Kompania św Doroty, Gdańsk, Warszwa
Projekt Volk POLSKA
Gléva Jana Smiřického, Praga

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Artyleria - Tczewska
Jacek Grondke (Wuja)
bombardman@gmail.com 508-15-13-71 gg-4170768

Najemna Rota Strzelcza, Szczecin, Krzywiń, Międzyrzecz, Buszyno, Gostyń, Okonek, Skwierzyna
Artyleria z Piły
Gildia Ziemi Brwinowskiej, Brwinów
Interresum de Addictum, Henryszew, Gdynia, Gdańsk, Płock, Poznań, Siedlce,  Szczecin, Warszawa
Poczet Herbu Dunin, Toruń, Bożepole Wielkie
Klan Szeligów - Kraków
Łużycka Drużyna Łucznicza z Lubania
Justycja - Soldau Bruderschaft - Działdowo 
Justycja, Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła, Złocieniec
Chorągiew Krakowska - Harmaasudet - Finland
Chorągiew Krakowska - De Norske Frilansene Norway
Chorągiew Krakowska - The Fat Catherine Sisterhood of Cannoniers Finland
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Miasta Braniewa 
"Lekka III" (walczący z konnymi, drzewce, strzelcy, pawęże) -dawni strzelcy
Marek Wierzbowski
tel. kom. 600 021 087 e-mail:
illderan@yahoo.com

Ch. Gończa - Zbrojna Gwardyja, Świnoujście
Ch. Ziemi Gdańskiej - GRoM, Gdańsk
Ch. Nadreńska Soldau - Bruderschaft - Działdowo
Ch. Justycja Polowa - Pelicanus Invictus Warszawa
Ch. Wielkiego Mistrza - Buditzer Spieß Niemcy
Ch. Pomezańska -Viri Misericordiae von Johannisburg, Pisz
Ch. Kupców i Rzemieślników, Kram Pati i Vlada - Kraków, Wrocław, Poznań
Ch. Kupców i Rzemieślników Poczet Rodowy Herbu Sas - Częstochowa
Ch. Zach. - Pomorska GRH Routters - Warszawa
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Gończej, Pomezańskiej, lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


 

Łucznicy - Chorągiew Zamku i Miasta Gniewa 
Małgorzata Falkowska "Fargo"
tel. kom. 0 503 692 972 e-mail:
fargo@autograf.pl

 
Chorągiew Gończa - Zbrojna Gwardyja Świnoujście
Chorągiew Nadreńska - Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Chorągiew Nadreńska - Koszlińska Kompania Rrycerska
Chorągiew Pomezańska - Częstochowa Bractwo Rycerskie "Dwugryf"
Chorągiew Pomezańska - Nadnotecka Drużyna Łucznicza
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Nałęcz Piotrków Tryb.
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Sulima  Łódź
Chorągiew Wlk Mistrza - BR Księcia Bogusława V Słupsk
Chorągiew Wlk Mistrza - Delegacja Niemiecka
Chorągiew Wlk Mistrza - Piesza Drużyna Michała von Manteuffla Świdwin
Chorągiew Zachodnio - Pomorska - GRH Routiers
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi: Kupcy i Rzemieślnicy, Mazowiecka ks. Siemowita, Nadreńska, Pomezańska, Wallenroda, Wlk Mistrza, Zachodnio Pmorska, lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić u dowódcy)

Chorągiew Konna
Jarosław Struczyński

Drużyna Konna Zamku Gniew
Konfraternia Rycerska Ziemi Leszczyńskiej
Xiążęca Drużyna -Warszawa
Grupa Konna „Dextrarius” - Ogrodzieniec
Rycerze Pogranicza, Stargard Szczeciński
Trzebnickie Stow. Jazdy Hist. - Konna Drużyna Ormiańska
Chorągiew Ziemi Chełmińskiej 
7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich - Warszawa
Alte Knochen - Grudziądz


Artyści i kuglarze - Mirosław Kropiński "Ijon"
tel. kom 0 501 052 822 e-mail:
ijony@o2.pl e-mail: ijony@op.pl

Trupa Teatralna Waganci, Gdynia
Gdańska Szkoła Fechtunku Bractwa św. Jerzego, Gdańsk
Bractwo Rycerskie Chorągiew Ziemi Malborskiej
Bractwo Rycerzy Chorągwi Toruńskiej
Brać Rycerska Starigrodu, Starogard Gd.
Drużyna Wojów Sambora Władysławowo
Durrandir z Wonnebergu, Pruszcz Gdański
Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula, Nowy Wiśnicz
Satis Per Se Inowłódz
Sodalis Konfrateria Veteranus, Poznań
Trupa Teatralna Sopot
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)



Justycja Polowa - Jakub Zajfert
tel. kom 506585098 e-mail:
cedrik1410@gmail.com

Bractwo Rycerskie Pelicanus Invictus, Warszawa
Bractwo im. Ksiecia Jeremiego Wiśniowieckiego, Lublin
Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła, Złocieniec
Confratre Gladii, Olsztyn
Falconis Comitatus, Warszawa
Gildia Kupiecka Mistrza Gedeona, Wejherowo
Karawana Kupiecka, Warszawa
Ostródzki Klub Sierżantów

Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg z Mrągowa
Soldau Bruderschaft, Działdowo
Wolny Najmita Ziemi Wrocławskiej "Minnesinger", Wrocław
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Siedemdziesiąt osób rekrutowanych z chorągwi: Podolskiej, Gończej, Krakowskiej, Mazowieckiej księcia Janusza, Mazowieckiej księcia Siemowita, Świętego Jerzego, Pomezańskiej, Nadreńskiej, Artystów i Kuglarzy, Artylerii. Lista do wglądu u dowódcy Justycji.
 
 
 
 
Podgrodzie Rzemieślników
Mariusz Mecka
tel. 605 031 910

Miejsce w "Podgrodziu Rzemieślników" gwarantujemy TYLKO odtwórcom i kramom wpisanym do  "KATALOGU RZEMIEŚLNIKÓW"




jeżeli nie znalazłeś siebie lub grupy do której należysz na liście "Zaproszeni do uczestnictwa", zgłoś się do swojego dowódcy

"Chorągwi Grunwaldzkiej"

Licznik odwiedzin:  4406672



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik