Inscenizacja rozpocznie się 13 lipca 2019 r. godz 15:00, czyli za: 0 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Justycja polowa
Chorągwie

W inscenizacji grunwaldzkiej opartej na epizodach 15 lipca 1410,
oraz w obozach "Chorągwi Grunwaldzkich", mogą uczestniczyć tylko grupy historyczne oraz osoby indywidualne, które znajdują się na liście
"Zaproszeni do uczestnictwa"!!!

 

 Lista aktualna Grunwald 2019


 - Lista Zamknięta 

Zgłoszenia u Dowódców Chorągwi do 06.05.2018

 

CHORĄGWIE POLSKIE

 
Chorągiew Krakowska & Camp Babilon - Przemysław Rey
tel. 0 600 875 933  e-mail: przemyslaw@rey.pl

Poczet Jana Reya z Szumska, Gdańsk, Warszawa, Sieradz

Banici, Gdańsk
Bractwo Miecza i Kuszy, Warszawa
Rypińskie Bractwo Rycerskie, Rypin, Skępe, Charszewo

Bractwo Rycerskie Herbu Prus, Poznań
Bractwo Rycerskie Zamku Bolków, Kowary

Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej, Legnica

Bydgoskie Bractwo Rycerskie św. Marcina, Bydgoszcz
Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej, Toruń, Aleksandrów Kujawski, Inowrocław, Brudnowo
Drużyna Zaciężna Księżnej Anny, Łódź

Fraternitas Sancti Jacobi de Gladia, Malbork
Gerocomium Fratres Gladii et Balistae, Warszawa
INSTITORIUM, Kraków

Krąg Rycerski, Nowa Sól

Komandoria Chwarszczany, Kostrzyn nad Odrą
Kuchnia Rycerska, Olszanica, Sochaczw, Warszawa, Kożuchów

Łucznicy Powiatu Lęborskiego, Lębork
Pałac Młodzieży w Olsztynie - Łucznicy Jakubowi, Olsztyn
Tajemna Grupa Najemna - Trzymiasto, Płock

Zagończyk, Warszawa

Medieval emissaries, Litwa

Mysteria Mundi, Litwa
Oblasni gospodaro 1355 - 1402, Serbia
Zlatno Burence, Serbia
Chigot, Bułgariai
Firefoxes, Niemcy
Thorax, Czechy
Via Castrum, Martin, Namestovo
Von Wangenheim, Jedlec

Vexillum Peculiaris (Vex Pec), Niemcy

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew Gończa - Stanisław Kula
tel. kom. 0 503 799 278 e-mail: tenescovri@onet.eu

Prywatny Poczet Stanisława Kuli,  3 -MIASTO, Elbląg
Elbląska Kompania Zaciężna
Chorągiew Hrabiego Bolingbroke, Gdańsk
Poczet Mariusza Prawego, Rzeszów
Zbrojna Gwardyja Świnoujście
GRH POLONIA MAIOR, Leszno/Poznań
Starogardzkie Bractwo Rycerskie
Fabryka Świń Trzymiasto
GRH Litwa
Siekież Białoruś
Vilkomir Białoruś

Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Ziemi Podolskiej - Jędrzej Kałużny
 tel. kom. 663098202 e-mail:
jedrzej.kaluzny@interia.pl

Rycerze Dobrej Opieki - Warszawa, Łódź, Żyrardów
Bractwo Rycerskie Necro Fallus - Warszawa
Bractwo Rycerskie Rava - Łódź
Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej - Lublin
Brothers of Steel - Warszawa
Chorągiew Rycerska Ziemii Ciechanowskiej - Ciechanów
Coetus Amicorum, Lublin
Drużyna Zaciężna Księżnej Anny - Łódź, Uniejów
Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula - Wiśnicz
Łecka Kompania Najemna - Ełk
Orszak trubadura Kakofonixa - Warszawa
Pracownia REKO - Lublin
Prywatna Chorągiew Macieja Von Reihl, Poczet Poraj - Opole
Uniejowska Akademia Rycerska - Uniejów
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Chorągiew Mazowiecka - księcia Siemowita
Grzegorz Greś 500 153 883  siemowici@gmail.com

DZzZM, Warszawa
Anguis in Herba, poczet rycerski Wukry, Łomianki Gdańsk, Warszawa, Piastów, Næstved (DK),
Borisfen Ukraine, Kiev, Vyshgorod
Bractwo Białej Bramy, Gliwice
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, Ciechanów, Mława, Niechodzin, Wielodróż
Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, Lublin
GRH Routiers, Józefów, Milanówek, Mohylew, Ostrowiec Świętokrzyski, Pruszków, Warszawa, Zambrów
Hufiec Kasztelanii Czerskiej, Warszawa
Konfraternia Rycerska z Krakowa, Kraków, Myślenice, Sandomierz, Wola Batorska, Jawornik
Łecka Kompania Najemna, Ełk
Modus Vivendi, Sofia
None, Frederiksberg, Denmark
Poczet rycerski herbu Dąbrowa, Kraków
Poczet Rycerski Herbu Fastolf, Kraśniczyn, Marki, Mircze, Warszawa
Poczet rycerski herbu średniawa, Wiśniowa,Krówniki Łańcuchów, Parczew, Reczpo
Poczet Wukry, Warszawa
Projekt Volk, Pruszków
Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, Lublin
Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych, Lublin
Vlaanderen Ukraine, Kyiv

Chorągiew Mazowiecka księcia Janusza - Tomasz Konopka
tel. kom. 0 663 782 274  e-mail:
biurokonopka@wp.pl

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin
Poczet Rodowy Herbu Sulima, Chorągiew Prywatna von Reihl Łódź 
Toporczycy z Żywca
SRH Leo Corde, Bytom
Opolskie Bractwo Rycerskie
GRH Brest, Białoruś
Chorągiew Żywiecka, Żywiec
Chorągiew Piastów Śląskich, Oława
Rycerstwo Ziemi Słupskiej, Słupsk
Śląska Kompania Najemna, Świętochłowice
Bractwo Rycerskie Zemsta Nietoperza Częstochowa
Invicta (Battle Heritage), Wielka Brytania
Drużyna Łucznicza Drabów Pieszych Pruszków
Stowarzyszenie Kłodzkie Bractwo Rycerskie Kłodzko
Corvi Belli, Chorwacja
Najemna Kompania Sądecka, Stary Sącz
Ród Adamskich, Malbork
Wolna Kompania Piechoty Ciężkiej
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 


Chorągiew Ziemii Łęczyckiej "Lekka II" (drzewce, strzelcy, pawęże) - Michał Wojtysiak tel. kom 0 503 876 387  e-mail: justyciarius@wp.pl 
 
BR Ziemi Lęczyckiej Signum Temporis  Łódź 
Konfraternia Burgus Carpinei, Łódź
Bractwo Rycerskie Rava, Łódź
Bractwo Rycerskie na Zamku Książęcym w Łowiczu, Łowicz
Bractwo Rycerskie Złoty Krzyż, Zduńska Wola
Prywatny Poczet Villentra, Łódź
Czarna Kompania, Zduńska Wola, Sochaczew
Łucznicy św Jerzego, Poddębice
Stowarzyszenie Broni Czarnoprochowej i Strzelectwa Historycznego „DOMINUS", Poddebice
Rycerze Łuku, Poddębice
Sub Rosa, Łódź
Poczet Rycerski Herbu Sobol, Łódź
Grupa Pasjonatów Średniowiecza, Płock
Druzyna Kasztelanii Inowłodzkiej, Inowłódź

Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Łucznicy  Chorągiew  Mikołaja Traby z Wiśnicza- Jacek Świętnicki
tel. kom. 0 - 507 133 383 e-mail:
jacek.swietnicki@gmail.com
Ch. Gończa / Elbląska Kompania Zaciężna
Ch. Gończa / Prywatny Poczet Stanisława Kuli - Trójmiasto, Świedodzin
Ch. Krakowska / Tajemna Grupa Najemna - Gdańsk, Olsztyn, Dywity
Ch. Mazowiecka ks. Siemowita - Poczet Rycerski Herbu Fastolf
Ch. Mazowiecka ks. Janusza - BR Zamku Będzin
Ch. Mazowiecka ks. Janusza - Leo Corde, Bytom
Ch. Łęczycka - Kłodzkie Bractwo Rycerskie
Ch. Łęczycka - Łucznicy Świętego Jerzego, Poddębice
Ch. Kupców i Rzemieślników - Kram u Mieszczaka, Bielsko Biała

Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Krakowskiej i Podolskiej - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
CHORĄGWIE KRZYŻACKIE

Chorągiew Wielkiego Mistrza - Przemysław Kamiński "Kamyk"
tel. kom. 0 600 681 812 e-mail:
p.kaminski@grunwald1410.pl
 
Konfraternia Św. Wojciecha, Gniew
B.R Ziemi Międzyrzeckiej
Bractwo Rycerskie Bogusława V ze Słupska
Bractwo Rycerskie Najświętrzego Szturmu Jeruzalem Nowy Sącz
Bractwo Rycerskie Ziemi Legnickiej
Bractwo Rycerskie Ziemi Sztumskiej
Bracia Herbu Gryf z Bytowa
Buditzer Spieß, Niemcy
Die Schlegler e.V. Niemcy
FV "Schlacht bei Tannenberg/Grunwald anno 1410", Niemcy
Kaunas War History Club z Litwy
GRH Hereditas z Poznania
Milites in Nomine Christi, Niemcy
Nadnotecka Drużyna Łucznicza z Barcina
Rabenbanner Niemcy
Zakon Mariański, Berlin, Niemcy
Zakon Ryceerzy Boju Dnia Ostatniego z Rzeszowa
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Pomezańska - Marcin Tymiński "Diabeł"
tel. kom. 0 695 894 318  e-mail:
madiabel@op.pl

Excalibur, Warszawa
Poczet Herbu Wieniawa, Grudziądz
Sagitta DeiZgromadzenie Beginek wraz z Przybocznym Rycerstwem, Olsztyn
Alte Knochen, Grudziądz
Bractwo Rycerskie Złotej Sosny, Małkinia
Poczet Pod Wezwaniem Judy Tadeusza, Toruń
Freistadt, Mińsk   
Rycerstwo  z Radzynia Chełmińskiego
Drużyna Najemna Miecza i Strzały Denemis, Częstochowa
Golubsko-Toruńskie Bractwo Rycerskie
GRH Switzerland
Stowarzyszenie Masuria, Kętrzyn
Soldau Bruderschaft, Filice
Wolni Rycerze Vistula Non Domittas, Pelplin                    
Zastęp Rycerski z Chełmna
Konwent świętego Piotra w Olsztynku
Konfrateria Sodalis Veteranus, Chełmno
Warmińska Dzika Kompania, Iława    
Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn
Bractwo Rycerskie Zamku Kurzętnik
GRH Viri Misericordiae Pisz
Lajkonik, Kraków
Bractwo Micza i Kuszy, Warszawa
Rota Zaciężna Strażnicy Sensburg, Mrągowo
Gwoździki, Warszawa
Stowarzyszenie Wieków Średnich  Confratres Gladii, Ostróda
BRGZ „Durandal”, Złotów
Zapadnaja Basznija, Kaliningrad
SHK Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej
Działdowskie Bractwo Rycerskie
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Marszałka Wallenroda - Paweł Drabik
tel. kom. 500147460 e-mail: apdrabik@gmail.com

GRH. Niepołomice
GRH. Ch. Śląska
GRH. Kaliningrad
Bractwo Rycerskie św Katarzyny, Świecie
Societas Torneamentalis Bellatoribus Lucis, Trzymiasto
Poczet von Guntensberg, Toruń
Smocza Kompania, Warszawa
Terra Teutonica, Białoruś
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi  (proszę sprawdzić)
Autonomiczna Chorągiew Śląska - lista u dowódcy chorągwi Pawła Machelaka (proszę sprawdzić)

 
Chorągiew Rycerzy Nadreńskich - Adam Maslaczyk „Maślak”
tel. kom. 505030704 e-mail: maslaczyk@gmail.com

Oliwska Drużyna Najemna Inogici - Trzymiasto
Bractwo Rycerskie Komturii Grudziądzkiej
Chorągiew Biskupa Warmińskiego, Olsztyn
Chorągiew Ziemi Gdańskiej
Drużyna Rycerska Czarny Kruk z Częstochowy
Grupa odtwórstwa historycznego Von Borcke, Złocieniec
Koszalińska Kompania Rycerska
Poczet Bartosza Wezenborga, Stargard
Rota Pani Madzi, Stargard
Rycerze Grobu Bożego z Żywca
Soldau Bruderschaft, Olsztynek
Szczecińskie Towarzystwo Rycerskie Raubritters, Szczecin
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 
Chorągiew Zachodnio - Pomorska księcia Kazimierza - Grzegorz "Łazarz" Kuklewski
tel. kom. 698169988  e-mail:
stlazarus@o2.pl
 
Chorągiew Kazimierza V - Szczecin, Warszawa, Sulejówek, Zamość, Orzesze, Trzcińsko - Zdrój
Poczet Rodowy Dumnickich/BSRH Leo Corde - Bytom
Archeozdroje, Międzyzdroje
Boży Biesiadnicy - Szczecin, Kraków, Gdańsk
Bractwo Rycerskie Herbu Aprum, Warszawa
Bractwo Rycerskie Herbu Lis, Czerwionka
Bractwo Rycerskie Księcia Bolka, Śiwdnica
Bractwo Rycerskie Prokuratoria Iławska, Iława
Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze, Warszawa
Drużyna Rycerska Zamku w Krępcewie, Szczecin
Gildia Zebracza Archaniołki, Warszawa
Horda Rzezimieszków Historycznych, Kraków
Kawalerowie Mieczowi, Olsztyn
Kompania Abdank, Bytom
Konfraternia Rycerska Sua Sponte, Pszczyna
Militiae Christi, Warszawa
Poczet Jasmina, Łódź
Poczet rodzinny Von Raubic, Czeladź
Pomorska Grupa Rekonstrukcji, Szczecin
Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej, Międzyrzec
Zakon Rycerzy Jerozolimskich Św. Jana Chrzciciela Komandoria Lublin
Zakon św.Łazarza, Wałcz, W-wa
Zamek Kożuchów, Kożuchów
Zastęp Krzyżogryfa, Bytów
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Św. Jerzy - Maciej Reihl
tel. (58) 304 74 46 tel. kom. 660 441 224 e-mail: maciej.reihl@gmail.com
 
Chorągiew Prywatna Von Reihl, Gdańsk
Chorągiew Prywatna Von Reihl - Jastrzębiec, Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl - Topór, Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl - Poraj, Wrocław
Chorągiew Prywatna Von Reihl- Sulima, Łódź
Bractwo Rycerzy Św. Jana, Stargard
Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej
Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej
Felis Mater, Warszawa
Knyaz, Charków, Ukraina
Niepołomickie Bractwo Rycerskie
Św Dorota, Warszawa
Wolna Temeria, Ciechanów
Zastęp Rycerski Zamku Jaschnitz, Warszawa
Spectris, Gdańsk
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska - Lekka II
Kamil Szproncel
tel. kom. 602 290 567 e-mail: grom.kontakt@gmail.com 

Gdańska Rota Mieszczańska
Bractwo Rycerskie Herbu Tur z Chojnic
Gleva Jana Smiřického, Czechy
Kompania św. Doroty, Warszawa
Łęcka Kompania Najemna
Prácheňská manství, Czechy
Projekt Volk, Polska
Św. Gothard, Czechy
Import Mazowsze Siemowita
Import Nadreńska
Import Wallenrod/ Smocza Kompania Warszawa
Import Wallenrod/ Śląska
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


Artyleria - Tczewska
Jacek Grondke (Wuja)
bombardman@gmail.com 508-15-13-71 gg-4170768

Najemna Rota Strzelcza, Szczecin, Krzywiń, Buszyno
Gildia Ziemi Brwinowskiej-Brwinów
Poczet Herbu Dunin-Toruń, Wejherowo
Łużycka Drużyna Łucznicza z Lubania
Interresum de Addictum-Warszawa, Szczecin, Siedlce, Gdynia, Gdańsk, Płock,  Henryszew
Choragiew Pomezańska - Zastęp Rycerski z Chełmna
Choragiew Mazowiecka ks. Janusza -SRH Leo Corde, Bytom
Choragiew Mazowiecka ks. Janusza - BR Zamku Będzin
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)
 

Chorągiew Miasta Braniewa 
"Lekka III" (walczący z konnymi, drzewce, strzelcy, pawęże) -dawni strzelcy
Marek Wierzbowski
tel. kom. 600 021 087 e-mail:
illderan@yahoo.com

Ch. Św. Jerzy - Exodus
Ch. Gończa - Zbrojna Gwardyja, Świnoujście
Ch. Ziemi Gdańskiej - GRoM, Gdańsk
Ch. Pomezańska - Soldau Bruderschaft - Działdowo, Filice
Ch. Kupców i Rzemieślników, Kram Pati i Vlada - Kraków, Wrocław, Poznań

Osoby nie zrzeszone z Chorągwi Nadreńskiej lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)


 

Łucznicy - Chorągiew Zamku i Miasta Gniewa 
Małgorzata Falkowska "Fargo"
tel. kom. 0 503 692 972 e-mail:
fargo@autograf.pl

 
Chorągiew Gończa - Zbrojna Gwardyja Świnoujście
Chorągiew Mazowiecka ks. Siemowita - GRH Routiers
Chorągiew Nadreńska - Koszlińska Kompania Rrycerska
Chorągiew Nadreńska -  Chorągiew Ziemii Gdańskiej
Chorągiew Pomezańska - Częstochowa Bractwo Rycerskie "Dwugryf"
Chorągiew Pomezańska - Nadnotecka Drużyna Łucznicza
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - Poczet Nałęcz Piotrków Tryb.
Chorągiew Św. Jerzego - Prywatna von Reihl - GRH Routiers
Chorągiew Wlk Mistrza - BR Księcia Bogusława V Słupsk
Chorągiew Wlk Mistrza - Delegacja Niemiecka
Chorągiew Zachodnio - Pomorska - GRH Routiers
Justycja -  Grex Venalium
Osoby nie zrzeszone z Chorągwi: Kupcy i Rzemieślnicy, Mazowiecka ks. Siemowita, Nadreńska, Pomezańska, Wallenroda, Wlk Mistrza, Zachodnio Pmorska, lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić u dowódcy)

Chorągiew Konna
Jarosław Struczyński

Drużyna Konna Zamku Gniew
Konfraternia Rycerska Ziemi Leszczyńskiej
Xiążęca Drużyna -Warszawa
Grupa Konna „Dextrarius” - Ogrodzieniec
Rycerze Pogranicza, Stargard Szczeciński
Trzebnickie Stow. Jazdy Hist. - Konna Drużyna Ormiańska
Chorągiew Ziemi Chełmińskiej 
7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich - Warszawa
Alte Knochen - Grudziądz


Artyści i kuglarze - Mirosław Kropiński "Ijon"
tel. kom 0 501 052 822 e-mail:
kanclerz.aik@gmail.com

Trupa Teatralna Waganci, Gdynia
Gdańska Szkoła Fechtunku Bractwa Świętego Jerzego, Gdańsk
Chorągiew Ziemi Malborskiej
Bractwo Rycerzy Chorągwi Toruńskiej
Drużyna Wojów Sambora Władysławowo
Magowie z Sopockiego Grodu, Sopot
Rycerstwo Ziemi Zgierskiej, Zgierz
Stowarzyszenie Miłośników Historii Wataha Rycerska im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Nowa Jarząbka
Osoby nie zrzeszone - lista u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)



Justycja Polowa - Jakub Zajfert
tel. kom 506585098 e-mail:
cedrik1410@gmail.com

Bractwo Rycerskie Pelicanus Invictus, Warszawa
Bractwo im. Ksiecia Jeremiego Wiśniowieckiego, Lublin
Durrandir z Wonnebergu, Pruszcz Gdański
Falconis Comitatus, Warszawa
Gildia Kupiecka Mistrza Gedeona, Wejherowo
Karawana Kupiecka, Warszawa
Ostródzki Klub Sierżantów
Soldau Bruderschaft, Działdowo
Osoby niezrzeszone - lista imienna u dowódcy chorągwi (proszę sprawdzić)

Siedemdziesiąt osób rekrutowanych z chorągwi: Podolskiej, Gończej, Krakowskiej, Mazowieckiej księcia Janusza, Mazowieckiej księcia Siemowita, Świętego Jerzego, Pomezańskiej, Nadreńskiej, Artystów i Kuglarzy, Artylerii. Lista do wglądu u dowódcy Justycji.
 
 
 
 
Podgrodzie Rzemieślników
Mariusz Mecka
tel. 605 031 910

Miejsce w "Podgrodziu Rzemieślników" gwarantujemy TYLKO odtwórcom i kramom wpisanym do  "KATALOGU RZEMIEŚLNIKÓW"




jeżeli nie znalazłeś siebie lub grupy do której należysz na liście "Zaproszeni do uczestnictwa", zgłoś się do swojego dowódcy

"Chorągwi Grunwaldzkiej"

Licznik odwiedzin:  6205309



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik