Inscenizacja rozpocznie się 14 lipca 2018 r. godz 15:00, czyli za: 85 dni
 

Dla uczestników

Dowódcy Chorągwi Grunwaldzkich
Turnieje i konkursy
Regulaminy
Chorągwie
Katalog Rzemieślników
Zostań Rzemieślnikiem
Justycja polowa


Sponsor Serwisu Internetowego
Dobrodziej RR 2013 - INFOMAN

Gloria Artis dla Krzysztofa Góreckiego

Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Piękniejsza Polska

Rozpoczynamy zapisy Rzemieślników i Kupców - od 22.03.2018 do 01.06.2018

Rozpoczęły się zapisy rzemieślników i kupców na tegoroczne Dni Grunwaldu, które zakończymy 01.06.2018 (ostateczny termin wpłacenia „Opłaty Kupieckiej”).
Warunkiem przyjęcia do Podgrodzia Rzemieślników i Kupców jest przestrzeganie punktów i wypełnienie warunków regulaminu uczestnictwa w „Obozie Rzemieślników” oraz dokonanie wpłaty w nieprzekraczającym terminie do 01.06.2018.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem podgrodzia rzemieślniczego, który umieszczony jest w zakładce REGULAMINY http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10001 oraz w ankiecie zgłoszeniowej http://www.grunwald1410.pl/index.php?cat=152.

więcej


Mecenasi turniejów i zmagań rekonstruktorów GRUNWALDU 2018

Bardzo dziękujemy rzemieślnikom i kupcom, którzy już od lat wspierają zmagania rekonstruktorów uatrakcyjniając je bogatymi nagrodami.

W gronie Mecenasów i Darczyńców turniejów Grunwaldzkich znaleźli się:

  1. ADAMANTOS skórnictwo - Mariusz Mecka, 605031910, kmmrekodzielo@wp.pl
  2. GRYBOL Kowalstwo-Płatnerstwo - Jakub Grybek, 693313886, grybol1@wp.pl
  3. MIECZE - Dariusz Maciejko, 501465383, miecze@miecze.pl
  4. BALTIC GLASS kwas chlebowy - Monika Antoszewska, 502901512, agdrobak@wp.pl            
  5. FUNDACJA BIELIK foto Grunwald - Arkadiusz Rutkowski, 609140256, biuro@infoman.pl
  6. DOMINUS - Ryszard Kuśmierowski, 603251935, rysiu.k1@wp.pl
  7. TKANINY DĄBROWY - Tomasz Zgirski, 503851696, ttkaniny@gmail.com
  8. BARTOSZE  - Ryszard Zgirski, 503328186, zwikta@tlen.pl
  9. MI - PARTI - Ewa Bryniarska 509430933,  ewa.miparti@gmail.com 
  10. WEŁNIANY KRAM - Karolina Krueger, 696432050, karolina@krueger.pl 
  11. PERGAMENA - Marcin Woronowicz, 510058007, marcin.woronowicz@pergamena.pl
  12. SPES MEDIEVAL MARKET & HISTENTS - Grzegorz i Aleksander Zmuda Trzebiatowski, 692961453, spes1@op.pl
  13. ARTEFAKT - Paweł Obłoza, 577775665, zlotnik77@wp.pl
  14. MISIEK  - Andrzej Ginter, 503722178, misg@o2.pl
  15. NAMIOTY - Darek Mykietyszyn, 504442072, office@historicaltents.pl
  16. MORE MAIORUM mieszczanie grodu Konitz  - Jarosław Draws, 694925080, konitz@op.pl
  17. WOTAN Pracownia Płatnerska - Bartosz Łysko, 515574914, wotan.gniew@gmail.com
  18. KAJETAN - Kajetan Włodarski, 608283997, obuwie@kajetan.com.pl
  19. PIOTR-STOLARZ meble - Piotr Zawieja, 661743814, zawieja5@wp.pl
  20. GAS Kowal - Marcin Manikowski, 665228910, gaskowal@wp.pl
  21. SZABLA POLSKA - Hanna Czartoryska, 795262035, sklep@szablapolska.com
  22. SOWA LUNA - Mateusz Heise, 508916287, mateusz_heise@wp.pl
  23. WOJMIR Rzemiosło Art. - Dawid Goniwiecha, 696611475, wojmir@wojmir.pl  
  24. ART- ANNA STYL  - Anna Rychter, 601224349, annarychter1@wp.pl
  25. REPLIKA - Czerniakowski Dariusz, 797712682, replikadc@wp.pl
  26. BONUM SARTORES Pracownia Stroju Histor. - Bartosz Lipniewski, 608434670, bonumsartores@gmail.com.
  27. ŁOBOS Tkaniny - Krzysztof Łobos, 691394992, lobosk@box43.pl
  28. HUSAR BROŃ BIAŁA - Sylwester Tylko, 506120144, husar.miecze@gmail.com
  29. LORIFACTOR - repliki historyczne Łukasz Lewandowski, 515127880, lorifactor@gmail.com
  30. BOHURTSHIELDS - Piotr Cherkowski, 667677197, studio@pc7.pl
  31. U MIESZCZAKA - Marcin Mieszczak, 502715884, mati_rino@wp.pl
  32. SIWOGRÓD - Marcin Witkowski, 530931492, agresiva56@o2.pl
  33. ŁUKBIS - HERBIS Adam Bisok, 603660378, lukbis@plusnet.pl
  34. MEDIEVAL SHOES - Rafał Wójcik,  784956185, skornictwo@gmail.com
  35. ALADIN BRWILIŃSKI Kowalstwo Artystyczne, 605041922, aladinb123@gmail.com
Defilada rekonstruktorów historycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie defilada rekonstruktorów historycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Planowany jest udział około 3000 rekonstruktorów historycznych i 600 koni w 6 grupach:
1) Początki Państwa Polskiego
2) Średniowiecze pełne i późne
3) XVI i XVII wiek,
4) XVIII i XIX wiek,
5) XX wiek,
6) Pojazdy historyczne

Każdą z grup zarządza koordynator odpowiedzialny za rekrutację oraz koordynację.
Koordynatorem średniowiecza pełnego i późnego jest Krzysztof Górecki.

więcej
12.07.2017 Środa godz. 20.00 „Bitwa o flagę” – nowy turniej organizowany przez Piotra Bińczaka „RYBA”
więcej
Nowy aneks do regulaminów wszystkich turniejów organizowanych w trakcie Dni Grunwaldu.

UWAGA organizatorzy oraz uczestnicy turniejów. Do regulaminów wszystkich turniejów organizowanych w trakcie Dni Grunwaldu obligatoryjnie wprowadza się nowy zapis:

http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=9

„Opłata Kupiecka” 200, 400 lub 600 PLN

W związku z wprowadzeniem w trakcie Dni Grunwaldu, w Podgrodziu Rzemieślników i Kupców „Opłaty Kupieckiej” nastąpiły zmiany w regulaminie „Obozu Rzemieślników”
Poniżej punkty Regulaminu dotyczące „Opłaty Kupieckiej”

więcej
Dziękujemy naszym darczyńcom

W imieniu uczestników Trzecich Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O Srebrny i o Złoty Miecz Grunwaldu" oraz uczestniczek Mistrzostw Polski w Walkach Rycerskich - Pierwszego Turnieju Bojowego Kobiet 
Pragniemy serdecznie podziękować:
Głównym organizatorom "Dni Grunwaldu" Wójtowi Gminy Grunwald oraz Fundacji Grunwald za wsparcie finansowe. 
http://www.gminagrunwald.pl
Na wdzięczność za nieocenione wsparcie zasługują także:
1. Urząd Miasta Świdwin - http://www.swidwin.pl
2. Świdwiński Ośrodek Kultury -http://www.zamek.swidwin.pl
3. Dariusz Maciejko "ARMA s.c. D.M. Maciejko" http://miecze.pl
4. Pracownia Płatnerska „Armoris” https://www.facebook.com/Armoris-Pracownia-P%C5%82atnersk…/…
5. Ewa Bryniarska-https://www.facebook.com/mipartipl?fref=ts 
6. Wojmir Rzemiosło Artystyczne www.wojmir.pl 
7. Bartosz Łysko „Votan” http://platnerz-wotan.pl 
8. Bonum Sartores - https://www.facebook.com/bonum.sartores?ref=ts&fref=ts
9. More maiorum mieszczanie grodu Konitz - https://www.facebook.com/mieszczanie 
10. "Tkaniny Bartosze" https://www.facebook.com/bartosze.swarancza/photos…
11. "Tkaniny Dąbrowy" https://www.facebook.com/tkaniny.dabrowy/
12. Krzysztof Łobos https://www.facebook.com/lobos.tissus/?pnref=lhc
13. Łukasz Zwierzański "Aketon" - https://www.facebook.com/aketonpl?ref=ts&fref=ts 
14. Piotr Zawieja - https://www.facebook.com/stolarzpiotr?ref=hl
15. Paweł Obłoza http://www.artefakt.republika.pl/
16. Spes Medieval Market - http://www.medieval-market.com/pl/ 
17. Aleksander Zmuda Trzebiatowski - http://www.pl.histents.com/ 
18. Anna Rychter - www.AnnaRychter.pl 
19. Kajetan Włodarski https://www.facebook.com/profile.php… 
20. Małgorzata i Piotr Olejnik - https://www.facebook.com/SlaskaManufakturaMalgorzataIPiot…/…
21. Holger Wenning 
22. REKO Pracownia Kaletniczo-Krawiecka https://www.facebook.com/pkk.reko
23. Dariusz Czerniakowski "Stanowisko Replika"
24. Przemysław Osmólski 
25. Stowarzyszenie Miłośników Filatelii Maltańskiej http://www.grunwald1410.pl/index.php?art=10179
26. Andrzej Ginter – Misiek
27. Ryszard Kuśmierowski - (www.dominus.info.pl/bombardy.html) – darczyńca głównej nagrody Turnieju Artylerzystów
28. OSORNO - wydawca audiobooków - www.osorno.pl

Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich Grunwald AD 2016 - Wyniki

Trzecie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "o Złoty Miecz Grunwaldu"

1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
 
Ranking Turnieju o Złoty Miecz Grunwaldu AD 2016
 
1. Krzysztof Szatecki
2. Piotr Kriger
3. Marcin Waszkielis
4. Mirosław Markowski
5. Mikołaj Brzozowski
6. Robert Szatecki
7. Grzegorz Kluczek
8. Grzegorz Krasowski
9. Bolesław Sitek
10.Łukasz Zygmunt
 
Drugie Mistrzostw Polski Miecza Długiego "O SrebrnyMiecz Grunwaldu"
 
1. Wojciech Gula
2. Grzegorz Zwierzchowski
3. Mikołaj Brzozowski
 
Pierwszy Turniej Bojowy Kobiet
 
1. Kamila Henkelman
2. Emma Džakič
3. Maja Olczak

WYNIKI TURNIEJÓW GRUNWALDZKICH 2015


Wyniki Turniejów toczonych w trakcie „Dni Grunwaldu 2015”
*M.P.wW.R. – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich

więcej
Turnieje Grunwaldzkie

Z przykrością stwierdzamy, że niestety, niektórzy startując w turniejach dopuścili się niedopełnienia regulaminu - Turnieje Łucznicze oraz Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich. W turniejach łuczniczych, osoby te zostały zdyskwalfikowane, w turnieju piątek aby nie wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej osoby łamiące regulamin zostały pominięte w protokołach. Niestety od przyszłego roku w przypadku łamania regulaminu jesteśmy zmuszeni wprowadzić zasadę dyskwalfikacji całej drużyny

W imieniu organizatorów Jacek Szymański


Licznik odwiedzin:  4903778



Fundacja Bielik INFOMAN - marketing internetowy Pomorze Zachodnie - przewodnik